Šláger Bayernu s United priniesol strhujúcu sedemgólovú prestrelku, infarktový záver v Istanbule

Harry Kane a jeho gólové oslavy po treťom góle BayernuHarry Kane a jeho gólové oslavy po treťom góle Bayernu Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

ISTANBUL - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v stredajšom šlágri Ligy majstrov nad Manchestrom United 4:3. V drese nemeckého šampióna sa v dueli A-skupiny strelecky presadili Leroy Sané, Serge Gnabry, Harry Kane a Mathys Tel.

Manchester United mohol po akcii Eriksena už v 4. minúte otvoriť skóre, no Hojlund cez Daviesa nedokázal zakončiť do odkrytej bránky. V 28. minúte Kane poslal loptu pod seba na Saného, ktorý vystrelil do stredu bránky, no po chybe Onanu skončila lopta v sieti a Bayern viedol. V 32. minúte rozjasal Alianz arénu Gnabry, ktorý po skvelej individuálnej akcii Musialu zvýšil na 2:0.

Gólové oslavy futbalistov Bayernu Galéria fotiek (18) Gólová radosť hráčov Bayernu Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

Na začiatu druhého polčasu znížil svojím prvým gólom v drese "červených diablov" Hojlund, no v 53. minúte premenil Kane penaltu - 3:1. Hostia v 88. minúte znížili Casemirom, Tel však v nadstavenom čase upravil na 4:2. Druhý presný zásah Casemira v 90+5. minúte už prišiel príliš neskoro.

Vavro s Kodaňou mali výhru na dosah, ale...

Hráči FC Kodaň v zostave so slovenským obrancom Denisom Vavrom remizovali v podvečernom úvodnom dueli áčka na pôde Galatasarayu Istanbul 2:2. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 7. minúte, no Icardi v čistej šanci stroskotal na Grabarovi.

Neujala sa ani delovka Aktürkolua, ktorá opečiatkovala brvno a v 35. minúte udreli hostia zásluhou Elyounoussiho. Nór marockého pôvodu si stlmil loptu na hrudi a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal  Musleru.

Mohamed Elyounoussi a jeho Galéria fotiek (18) Mohamed Elyounoussi a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Francisco Seco

V 58. minúte po rýchlom brejku zvýšil náskok Kodane Goncalves. Po vylúčení Jelerta však hostia dohrávali s desiatimi a Galatasarayu sa v závere v priebehu dvoch minút podarilo vyrovnať. Najskôr sa bombou pod brvno zaskvel Boey a deľbu bodov zariadil ďalšou exportnou strelou Tete.

A-skupina:

Bayern Mníchov - Manchester United 4:3 (2:0)
Góly: 28. Sané, 32. Gnabry, 53. Kane (z 11 m), 90+2. Tel - 88. a 90+5. Casemiro, 59. Hojlund

Galatasaray Istanbul - FC Kodaň 2:2 (0:1)
Góly: 86. Boey, 88. Tete - 35. Elyounoussi, 58. Goncalves, ČK: 73. Jelert (Kodaň) po druhej ŽK