VIDEO Hlava dole, nepozornosť a bum! Hrôza na ME v cyklistike, hviezda spravila niečo neuveriteľné

Švajčiarsky cyklista Stefan Küng Švajčiarsky cyklista Stefan Küng Zdroj: Profimedia

EMMEN - Otras mozgu a niekoľko zlomenín si odniesol švajčiarsky cyklista Stefan Küng zo stredajšej časovky na majstrovstvách Európy v holandskom Emmene, kde sa usiloval o tretí titul. O jeho zranení informoval denník Blick.

Küng na Instagrame napísal, že vzhľadom na okolnosti je v poriadku. Divákom sa však naskytol nepríjemný pohľad na švajčiarskeho pretekára, ktorý mal tvár zaliatu krvou a jeho prilba bola celá dolámaná. 

Dvadsaťdeväťročný pretekár išiel so sklopenou hlavou a nevšimol si ochranné plôtiky, ktoré vytyčovali trať na ceste. Pri drsnom páde kúsok pred cieľom Küngovi praskla helma. Napriek ťažkým zraneniam v jazde pokračoval a celý skrvavený dokončil preteky na 11. mieste so stratou minúty a 29 sekúnd na víťazného Brita Joshuu Tarlinga. Podľa predchádzajúcich medzičasov mohol Küng pomýšľať na obhajobu striebornej medaily.

Podľa Švajčiarskeho cyklistického zväzu zatiaľ operácia nie je potrebná a jeho štart v tímovej časovke je otázny. Švajčiari v tejto disciplíne získali zlato na augustových MS. "Veľký bojovník. Napriek vážnemu pádu Stefan Küng preťal cieľovú pásku. Prajeme mu skoré uzdravenie," uviedol zväz.

Európsky šampión v časovke z rokov 2020 a 2021 utrpel okrem otrasu mozgu zlomeninu lícnej kosti a má niekoľko zlomenín na ruke. Na operácii podľa Blicku nemusí.

Viac o téme: Časovka Stefan Küng ME v cyklistike
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/O País Do Ciclismo
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá