Veľká škoda: Lucky loserka Hrunčáková po opätovnej dráme nezabojuje o finále

Smutná Slovenka Viktória Hrunčáková Smutná Slovenka Viktória Hrunčáková Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

KANTON - Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Kantone. V pozícii lucky loserky prehrala s domácou Číňankou Si-jü Wang 4:6, 6:4, 3:6. Jej tohtoročným singlovým maximom na hlavnom profesionálnom okruhu zostáva semifinále z trávnatého podujatia v holandskom Hertogenboschi.

Si-jü Wang vyšiel začiatok stretnutia a vďaka brejku v šiestom geme si vybudovala náskok 5:2. Hrunčáková síce znížila na 4:5, no v desiatej hre po štyroch nevynútených chybách opäť prišla o servis a tak sa prvý set stal korisťou Číňanky. V druhom dejstve predvádzala Hrunčáková svoj typický agresívny tenis s množstvom víťazných úderov. Za stavu 2:2 prelomila podanie Si-jü Wang a výhodu brejku pretavila v zisk setu, ktorý zakončila esom.

V rozhodujúcom dejstve však mala navrch Číňanka, ktorá trikrát zobrala Hrunčákovej servis. V deviatom geme premenila hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu so Slovenkou na 4:0. V semifinále nastúpi proti siedmej nasadenej Belgičanke Greet Minnenovej. Hrunčáková si vďaka úspešnému ťaženiu v Kantone polepší v rebríčku, v jeho onlajn vydaní figuruje na 112. mieste.

dvojhra - štvrťfinále:

Si-jü Wang (Čína) - Viktória HRUNČÁKOVÁ (SR) 6:4, 4:6, 6:3

Viac o téme: Si-Jü Wang Viktória Hrunčáková WTA Kanton
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy