Liverpool musel nečakane otáčať u našich susedov, pražskí giganti v Európskej lige nezaváhali

Darwin Núňez a jeho gólové oslavyDarwin Núňez a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

LINZ - Futbalisti Liverpool FC vstúpili do skupinovej fázy Európskej ligy víťazstvom 3:1 nad domácim LASK Linz. Anglický tím potvrdil v úvodnom zápase E-skupiny na pôde rakúskeho súpera úlohu favorita, hoci po prvom polčase prehrával po góle Floriana Fleckera.

O obrat "The Reds" sa postarali krátko po zmene strán Darwin Nunez z jedenástky a Luis Diaz, v závere poistil triumf hostí striedajúci Mohamed Salah. V druhom stretnutí "éčka" remizovalo Toulouse s domácim Royal Union Saint-Gilloise 1:1.

West Ham United otočil zápas A-skupiny proti srbskému tímu TSC Bačka Topola a zvíťazil 3:1. O triumfe "kladivárov" rozhodol v 70. minúte ghanský reprezenant Mohammed Kudus, v závere sa ešte presadil český stredopoliar Tomáš Souček.

Ajax v stretnutí B-skupiny proti Olympique Marseille premrhal dvojgólový náskok a napokon remizoval 3:3, dva góly hostí vsietil gabonský kanonier Pierre-Emerick Aubameyang. Brighton prehral v druhom súboji skupiny s AEK Atény 2:3.

Gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang Galéria fotiek (16) Tešiaci sa Pierre-Emerick Aubameyang Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

Pražskí giganti nezaváhali

Futbalisti Sparty Praha v zostave so slovenským reprezentantom Lukášom Haraslínom úspešne vstúpili do skupinovej fázy Európskej ligy. V dueli C-skupiny zvíťazili na Letnej nad Arisom Limassol 3:2. V 11. minúte síce inkasovali z pokutového kopu, no ešte v prvom polčase otočili skóre vďaka dvom gólom Ladislava Krejčího. Po zmene strán pridal tretí presný zásah "rudých" Martin Vitík.

Pražská Slavia v zostave so slovenským reprezentantom Michalom Tomičom získala tri body na ihrisku Servette Ženeva po víťazstve 2:0. V drese českého vicemajstra chýbal pre zranenie stredopoliar Jakub Hromada, k dispozícii nebol ani Ivan Schranz. Ten necestoval s výpravou do Švajčiarska, keďže v deň odletu bol pri pôrode syna. AS Rím zvíťazil na ihrisku Šeriffu Tiraspoľ 2:1. O triumfe finalistu uplynulého ročníka súťaže rozhodol Romelu Lukaku.

V H-skupine Bayer Leverkusen nedal šancu švédskemu Häckenu a zvíťazil jednoznačne 4:0. Semifinalista uplynulej edície začal proti debutantovi v skupinovej fáze niektorej z európskych pohárových súťaží skvele a už po štvrťhodine odskočil na rozdiel dvoch gólov. Po prestávke pridal ďalšie dva góly.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16

A-skupina:

West Ham United - TSC Bačka Topola 3:1 (0:0)
Góly: 66. Petrovič (vlastný), 70. Kudus, 82. Souček  - 48. Stanič

Olympiakos Pireus - SC Freiburg 2:3 (1:2)
Góly: 40. a 75. El Kaabi - 9. Sallai, 45+6. Grifo (z 11 m), 86. Philipp

B-skupina:

Ajax Amsterdam - Olympique Marseille 3:3 (2:2)
Góly: 9. Borges, 20. Berghuis, 52. Taylor - 32. a 78. Aubameyang, 23. Clauss, ČK: 90+1. Vos (Ajax) po druhej ŽK

Brighton & Hove Albion FC - AEK Atény 2:3 (1:2)
Góly: 29. a 66. Joao Pedro - 11. Sidibe, 40. Gacinovič, 84. Ponce