Kto nevidel, môže ľutovať: Nenormálny uragán, diváci sa nenudili ani jednu sekundu

Gabonský útočník Pierre-Emerick AubameyangGabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

AMSTERDAM - Šesť gólov a množstvo ďalších príležitostí ponúkol atraktívny šláger B-skupiny Európskej ligy v Amsterdame.

Domáci Ajax stratil dvojgólový náskok, remízu 3:3 pre Olympique Marseille napokon zariadil dvoma gólmi gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang. V premiére na lavičke francúzskeho klubu tak dosiahol dočasný tréner Jacques Abardonado cennú remízu. V týždni nahradil vo funkcii Španiela Marcelina, ktorý po spore vedenia klubu s fanúšikmi predčasne odišiel.

"Bol to naozaj bláznivý zápas. Museli sme doťahovať náskok súpera, ale podľa môjho názoru sme boli lepší," vyhlásil Abardonado, ktorého zverenci mali celkovo až 25 streleckých pokusov.

V kríze sa zmietajúci Ajax, ktorý vyhral v tejto sezóne iba dva zo siedmich zápasov a je dvanásty v holandskej lige, viedol už po dvadsiatich minútach 2:0. Hostia však ešte do prestávky vyrovnali, napriek hernej prevahe síce potom opäť inkasovali, no napokon im aspoň bod zachránil v 78. minúte Aubameyang.

Gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang Galéria fotiek (6) Pierre-Emerick Aubameyang a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

"Pokojne sa to dnes mohlo skončiť aj 6:6. Nechcem hovoriť o nejakej kríze, pretože som dnes videl skvelý zápas pred plným štadiónom," reagoval pre AFP bezprostredne po zápase Maurice Steijn, kormidelník Ajaxu.

V rovnakej skupine nevyšla premiéra na európskej scéne futbalistom Brightonu. S gréckym AEK Atény prehrali doma nečakane 2:3. Účastník Premier League dvakrát zmazal manko vďaka penaltám Brazílčana Joaoa Pedra, no na presný zásah argentínskeho útočníka Ezequiela Ponceho z 84. minúty už odpoveď nenašiel.

"Je pre mňa náročné akceptovať túto prehru. Nemôžem byť šťastný, keď vyhráme na Old Trafforde a teraz napriek dobrému výkonu vyjdeme naprázdno. Hráči AEK ukázali, že majú z takýchto zápasov viac skúseností ako my," povedal tréner Brightonu Roberto De Zerbi. Jeho zverenci sa v "béčku" najbližšie predstavia v Marseille, AEK privíta doma Ajax.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: UEFA Ajax Amsterdam Európska liga Pierre-Emerick Aubameyang Olympique Marseille Maurice Steijn Jacques Abardonado