Vyradil ich Slovan, ale klub z Bosny šokoval Európu: Slávny tréner trpko ľutuje svoje slová

Hráči Mostaru a v pozadí fanúšikovia klubuHráči Mostaru a v pozadí fanúšikovia klubu Zdroj: Profimedia

MOSTAR - Neuveriteľný obrat sa v druhom dueli E-skupiny Európskej konferenčnej ligy podaril bosnianskemu tímu Zrinjski Mostar.

Po prvom polčase prehrával doma s favorizovaným Alkmaarom 0:3, no v druhom strelil štyri góly a triumfoval 4:3. Dvoma presnými zásahmi k tomu prispel stredopoliar Zvonimir Kožulj.

"Takýto priebeh je neskutočný. Bol to neuveriteľný večer pre celý Mostar, hráčov a aj fanúšikov. Práve oni nám v polčase dodali silu a v prestávke sme si povedali, že sa ešte pokúsime niečo dosiahnuť. Som hrdý, že sme sa postarali o takýto obrat,“ povedal pre portál sportsport.ba kapitán domácich Nemanja Bilbija.

V holandskom televíznom štúdiu komentoval zápas aj uznávaný tréner Dick Advocaat. V polčasovej prestávke za stavu 0:3 pre Alkmaar vyslovil vetu, ktorú poriadne oľutoval: "Je nepochopiteľné, že tímy ako Zrinjski Mostar môžu hrať v európskych pohároch." To však nikto netušil, že nastane zázračný obrat.

Zrinjski Mostar skončil v 2. predkole Ligy majstrov na štíte ŠK Slovan Bratislava po výsledkoch 0:1 a 2:2. Ako prvý klub z Bosny a Hercegoviny sa však prebojoval do skupinovej fázy európskych pohárov.

Viac o téme: HŠK Zrinjski Mostar AZ Alkmaar
  • Zdroj: TASR, športky