Trnava chcela hrať v nových dresoch, lenže... Spartak vysvetľuje dôvod neónovej farby

Vpravo hráč Spartaka Michal Ďuriš a hráč Ludogorca Ivan YordanovVpravo hráč Spartaka Michal Ďuriš a hráč Ludogorca Ivan Yordanov Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

RAZGRAD - Futbalisti Spartaka Trnava neuspeli vo svojom historicky prvom vystúpení v skupine Európskej konferenčnej ligy (EKL).

Na pôde bulharského Ludogorca Razgrad prehrali v zápase prvého kola H-skupiny vysoko 0:4, všetky góly zaznamenali domáci v druhom polčase.

Trnavčania odolali tlaku domácich v prvej časti a do šatní išli za bezgólového stavu. Po prestávke dal však favorit tri góly v priebehu 17 minút - hneď po zmene strán otvoril skóre Ivan Jordanov.

Následne sa dvakrát presadil poľský stredopoliar Jakub Piotrowski, ktorý skóroval v 50. a 63. minúte. Z poslednej akcie duelu ešte upravil skóre striedajúci Rwan Seco.

Vľavo hráč Spartaka Kelvin Galéria fotiek (2) Vľavo hráč Spartaka Kelvin Ofori a hráč Ludogorca Ivan Yordanov v súboji Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

"Vraveli sme si síce, že si ideme zápasy užiť, no to sa nedá, ak neprídu výsledky. Je veľký rozdiel prehrať 0:2, 0:3, alebo 0:4. Dá sa akceptovať, ak sa súper presadí kvalitou, keď vám odchádzajú sily.

Lenže my sme inkasovali ihneď po prestávke a za 15 min bolo 0:3. Dostali sme gól aj v poslednej sekunde a vyzerá to ešte horšie. Preto som aj povedal, že to je krutá prehra. Nič nenasvedčovalo tomu, že sa zápas skončí takto," zakončil Gašparík.

Prečo hral Spartak v krikľavých dresoch?

Fanúšikov zaujala netradičná farebná kombinácia dresov, v ktorej Trnava nastúpila. Neónovo zelená farba je pre tento klub mimoriadne zvláštna. Počas týždňa Spartak predstavil nové červeno-čírne dresy značky Puma a chcel ich rovno v Bulharsku použiť.

Ako uvádza klub na svojom webe, kompetentným ľuďom z UEFA sa práve neónové dresy zdali viac kontrastné oproti zeleným dresom Ludogorca. Trnava tak musela použiť tretiu neutrálnu sadu.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Michal Gašparík PFK Ludogorec Razgrad
  • Zdroj: TASR, športky