S trpkou porážkou sa odmietli zmieriť: Barcelona dokonala neskutočný trojgólový obrat!

Robert Lewandowski a jeho typická gólová oslavaRobert Lewandowski a jeho typická gólová oslava Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Barcelony zvíťazili v sobotnom zápase 6. kola La Ligy nad Celtou Vigo 3:2.

Úradujúci španielsky majster pritom do 81. minúty prehrával o dva góly, v priebehu ôsmich minút však skóre otočil. Najprv sa dvakrát presadil poľský útočník Robert Lewandowski, o triumfe domácich rozhodol v 89. minúte Portugalčan Joao Cancelo. Barcelona natiahla víťaznú ligovú sériu na päť zápasov a na čele tabuľky je o skóre pred Gironou.

V ďalšom zápase prehrala Mallorca práve na pôde druhej Girony 3:5. Slovenský obranca Martin Valjent odohral v drese hosťujúceho tímu celý zápas, brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov. Hráči Sevilly vybojovali len štvrtý bod v prebiehajúcej sezóne, stretnutie v Pamplone sa skončilo bezgólovou remízou.

La Liga - 6. kolo:
FC Girona - RCD Mallorca 5:3 (4:1)
Góly: 26. Lopez, 33. Dovbyk (z 11 m), 37. Martin, 45. Herrera, 57. Savio - 89. a 90.+5 Prats, 4. Muriqi (z 11 m)
/M. Valjent odohral celý zápas, D. Greif (obaja Mallorca) sedel na lavičke náhradníkov/

CA Osasuna - FC Sevilla 0:0 (0:0)

FC Barcelona - Celta Vigo 3:2 (0:1)
Góly: 81. a 86. Lewandowski, 89. Cancelo - 19. Larsen, 76. Douvikas

UD Almería - FC Valencia 2:2 (0:1)
Góly: 59. a 69. Arribas - 14. Lopez, 63. Guerra

Viac o téme: FC Barcelona RCD Mallorca Robert Lewandowski Martin Valjent FC Girona