Madridu vládne Atlético! Real sa dočkal krutej pomsty od bývalého hráča

Álvaro Morata oslavuje gólÁlvaro Morata oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid vyhrali nedeľné mestské derby nad Realom 3:1.

Domáci položili základ úspechu už počas prvých 14 minút, keď sa presadili Álvaro Morata a Antoine Griezmann. Bývalý hráč Realu Morata pridal v zápase aj druhý gól.

Atlético sa posunulo na piate miesto, "biely balet" prvýkrát v sezóne zaváhal a z tretej priečky stráca na vedúcu Barcelonu bod.

Atlético vstúpilo do duelu o "El Derbi Madrileo" dvoma gólmi už v prvom polčase. Najskôr v 4. minúte Samuel Lino poslal center na Moratu, ktorý hlavičkou otvoril skóre duelu. Rovnaká situácia sa zopakovala o štvrťhodinu neskôr.

Álvaro Morata (v červenom) Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Ñíguez sa uvoľnil na ľavej strane, našiel Griezmanna a ten rovnako hlavičkou prekonal brankára Kepu Arrizabalagu. Real znížil v 35. minúte, Toni Kroos zamieril presne z hranice šestnástky. Niekoľko sekúnd po zmene strán sa domáci dostali opäť do dvojgólového vedenia.

Atlético zopakovalo rovnaký signál ako pri prvých dvoch presných zásahov. Marcos Llorente našiel centrom Moratu a ten dosiahol druhý gól v stretnutí. Real sa v ďalšom priebehu nevedel presadiť cez obranu domácich a vo svojom siedmom zápase vo všetkých súťažiach prvýkrát prehral.