VIDEO Diváci sa chytali za hlavu! Nemec narazil na Slafkovského a strelil poriadne kuriózny gól

Šimon NemecŠimon Nemec Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Slovenský hokejista Šimon Nemec sa strelecky presadil v nočnom prípravnom stretnutí NHL. Jeho New Jersey Devils triumfovalo na ľade Montrealu Canadiens v zostave s Jurajom Slafkovským 4:2.

Za Calgary zaznamenal asistenciu Martin Pospíšil a pomohol Flames k víťazstvu nad Seattlom Kraken 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Nemec sa presadil v 26. minúte zápasu. Devätnásťročný obranca vystrelil počas presilovej hry od červenej čiary a od zadného mantinelu sa puk odrazil za brankára Sama Montembeaulta. Slafkovský nastúpil v prvom útoku domácich s Joshom Andersonom a Alexom Newhookom. Filip Mešár za Montreal nehral.

Okrem Pospíšila boli v zostave "plameňov" aj ďalší dvaja slovenskí útočníci Adam Ružička a Samuel Honzek, ktorí však nebodovali. V druhom stretnutí medzi Seattlom - Calgary (5:3) sa predstavil Marián Studenič v drese Kraken. Slovenský krídelník však duel nedohral pre trest do konca zápasu.

Maroš Jedlička počas prípravného Galéria fotiek (7) Maroš Jedlička (vľavo) počas prípravného zápasu v drese Colorada Avalanche Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

Triumfovalo aj Colorado, ktoré v zostave s Marošom Jedličkom zdolalo Vegas 3:2. Druhý Slovák v tíme Avalanche Tomáš Tatar nehral, rovnako ani Jakub Demek za Golden Knights.