Srdcervúca futbalová tragédia: Neľútostní najatí vrahovia zavraždili prezidenta klubu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

SOACHA - V Kolumbii prišlo k obrovskej futbalovej tragédii. Prezidenta klubu Tigres, hrajúceho v tamojšej druhej lige, zastrelili po sobotňajšom domácom zápase proti Atleticu Cali (2:3).

63-ročný Edgar Paez zomrel po tom, čo cestoval v aute so svojou dcérou, kým ho nezastavili najatí vrahovia na motocykloch a niekoľkokrát do neho vystrelili náboje. Viac informácii poskytol žurnalista Oscar Ostos, riaditeľ periodika Gol Caracol. 

"Dvaja hráči Tigres mi povedali, že Edgar Paez, prezident a vlastník tímu z Bogoty, zomrel túto sobotu. Stalo sa tak po zápase. Edgar bol v čase útoku s jednou zo svojich dcér. Vzali ho do Mederi Clinic (nemocnica, pozn.) a tam už nedokázali spraviť nič," napísal novinár.

Národná polícia zverejnila report, podľa ktorého dostal Paez tri smrteľné rany, vrahovia mierili na hrudník, krk a lebku. K vražde prišlo okolo 18:15 kolumbijského času. To bolo približne hodinu po skončení domáceho zápasu s Atleticom Cali.

"Rodina Tigres a športová komunita sú zdevastovaní touto udalosťou. Jeho oddanosť tímu a zasvätenosť voči rozvoju športu v našom regióne zanechala po ňom nezmazateľnú stopu na všetkých, ktorí mali privilégium poznať ho," napísal klub vo svojom stanovisku.

K Tigres sa pridaj aj Fernando Jaramillo, prezident Najvyššej divízie kolumbijského profesionálneho futbalu. "Vždy bol uznávaný za jeho rešpekt voči priateľom, za jeho silné, ale zároveň úctivé a zdvorilé pozície a za lásku, ktorú vyznával voči športu, ktorý tak milujeme - futbal," povedal Jaramillo.

Vedenie ligy sa na základe tejto udalosti rozhodlo, že v najbližších dvoch kolách bude držať minútu ticha za zosnulého prezidenta Tigres. Tí sa nachádzajú na poslednom mieste tabuľky, behom 13 zápasov získali deväť bodov pri skóre 12:22.

Viac o téme: Kolumbia Edgar Paez Tigres FC Primera B Clasura
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: marca.com, Športky, espn.com

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy