VIDEO Rútil sa do priepasti, potom sa spamätal: Svetová sedmička vyhrala titul po skvelej otočke

Nemec Alexander ZverevNemec Alexander Zverev Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

ČCHENG-TE - Nemecký tenista Alexander Zverev otočil finále turnaja v Čcheng-te s Rusom Romanom Safiullinom a po výhre 6:7, 7:6, 6:3 získal 21. titul v kariére.

Dvadsaťšesťročný olympijský víťaz si polepšil v boji o postup na novembrový Turnaj majstrov, ktorý v minulosti dvakrát vyhral. V tohtoročnom rebríčku Zverevovi patrí siedme miesto.

V takmer trojhodinovom finále musel najvyššie nasadený Zverev otáčať nepriaznivý vývoj. Po stratenom prvom sete v druhom sete rýchlo prehrával 0:2, okamžite si ale vzal podanie späť a dotiahol set do tie-breaku. V ňom bol dvadsaťšesťročný Nemec za stavu 5:5 dve lopty od porážky, ale skrátenú hru vyhral 7:5 a následne vďaka jednému brejku získal aj rozhodujúci set.

Aktuálna svetová desiatka si pripísala druhý tohtoročný titul po tom, čo v júli triumfovala v rodnom Hamburgu. Wimbledonský štvrťfinalista Safiullin, ktorému patrí v rebríčku 55. miesto, hral finále na okruhu ATP prvýkrát.