VIDEO Slovenky v Lige národov deklasovali Chorvátsko: Zápas v Senci museli prerušiť

Na snímke radosť hráčok Slovenska po strelení gólu v zápase Ligy národov žien 2. skupiny B-divízie Slovensko - ChorvátskoNa snímke radosť hráčok Slovenska po strelení gólu v zápase Ligy národov žien 2. skupiny B-divízie Slovensko - Chorvátsko Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

SENEC - Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v utorkovom stretnutí Ligy národov v Senci nad Chorvátkami 4:0. Tri góly zaznamenala Patrícia Hmírová. Vo svojom druhom vystúpení v 2. skupine B-divízie tak Slovenky získali prvé tri body.

Tri góly zaznamenala Patrícia Hmírová. Vo svojom druhom vystúpení v 2. skupine B-divízie tak Slovenky získali prvé tri body. Zápas museli v závere prerušiť pre problémy s osvetlením. 

B-divízia - 2. skupina:

SLOVENSKO - Chorvátsko 4:0 (2:0)
Góly: 24., 60. a 73. Hmírová, 34. Morávková, ČK: 45.+1. Lemešová (SR) po 2. ŽK  

zostava SR: Korenčiová - Lemešová, Fischerová, Košíková, Vojteková (71. Horvathová) - Maťavková, Škorvánková (81. Žemberyová), Šurnovská, Hmírová (90.+1. Vredíková) - Morávková (81. Semanová), Mikolajová (46. Mudráková)

VIDEO: Tréner žien Slovenska Peter Kopún hodnotí zápas s Chorvátskom

Peter Kopúň, tréner SR /zdroj: futbalsfz.sk/: "Dievčatá odviedli neskutočnú robotu. Šli sme za gólom, za víťazstvom už pred výkopom. Teší ma, že sme získali tri body, že sme dorovnali skóre. Ten čas bez streleného gólu bol dlhý, omínal nás, teraz sme tú sériu pretrhli, ukončili, zmazali. Vo všetkom sme boli lepšie ako súperky, v každej činnosti.

Keď vypadlo svetlo, hovoril som si, že musíme byť stále v plnej koncentrácii, že keď sa rozsvieti, nesmieme vypadnúť 'z okna.' Potešili sme ľudí, potešili sme samých seba, po zápase sa tlieskalo a my sme všetci cítili väzbu, spojenie medzi nami."

VIDEO: Hráčka Slovenska Patrícia Hmírová hodnotí zápas s Chorvátskom

ďalší zápas 2. skupiny:
Rumunsko - Fínsko 0:1 (0:1)

tabuľka:
1. Fínsko 2 2 0 0 5:0 6
2. SLOVENSKO 2 1 0 1 4:4 3
3. Chorvátsko 2 1 0 1 2:5 3
4. Rumunsko 2 0 0 2 1:3 0

Viac o téme: Slovensko Chorvátsko Liga národov
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy