Zápas ako v časoch covidových: Hancko a spol. dokončili nedeľnú prácu na jednotku s hviezdičkou

Johan Cruyff Arena v AmsterdameJohan Cruyff Arena v Amsterdame Zdroj: Profimedia

AMSTERDAM - Futbalisti Feyenoordu doviedli dohrávku šlágru 6. kola holandskej ligy na ihrisku Ajaxu Amsterdam k víťazstvu 4:0.

Zápas bol v nedeľu ukončený v 55. minúte za stavu 3:0 pre hostí kvôli výtržnostiam domácich fanúšikov, ktorí odpaľovali pyrotechniku a hádzali na hraciu plochu svetlice aj ďalšie predmety.

Duel na štadióne Johanna Cruyffa sa dnes dohrával bez divákov. Kuriózny hetrik skompletizoval po troch dňoch mexický útočník Santiago Giménez, ktorý sa trafil dvakrát už v nedeľu. V 88. minúte sa dostal na ihrisko aj český reprezentant Ondřej Lingr, ktorý mohol so spoluhráčmi osláviť štvrtú ligovú výhru v rade a posun na tretie miesto tabuľky. Slovenský reprezentant Dávid Hancko odohral celý zápas.

Priaznivci Ajaxu dali v nedeľu najavo nespokojnosť so zlými výsledkami a smerovaním klubu. Tradičný veľkoklub má po piatich stretnutiach ligovej sezóny na konte jedinú výhru a je až na 14. mieste. Pod tlakom je celé vedenie vrátane kouča Mauricea Steijna, ktorý prevzal tím pred sezónou. Po víkendových udalostiach skončil vo funkcii športový riaditeľ Sven Mislintat.

Viac o téme: Ajax Amsterdam Feyenoord Rotterdam Sven Mislintat Eredivisie