Sklonený capko chce znova povstať: Dvojnásobný šampión ligy čaká na verdikt pánov v oblekoch

Tešiaci sa futbalisti 1. FC KolínTešiaci sa futbalisti 1. FC Kolín Zdroj: SITA/AP/DPA/Carmen Jaspersen

KOLÍN NAD RÝNOM - Nemecký futbalový klub 1. FC Kolín verí, že po vypočutí na Športovom arbitrážnom súde mu úplne zrušia ročný zákaz prestupov.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) udelila tímu trest za porušenie prestupových pravidiel v prípade 17-ročného Slovinca Jaka Čubera Potočnika.

"Na základe výpovedí svedkov a expertov sme presvedčení, že vypočujú našu argumentáciu," povedal na stredajšom valnom zhromaždení klubu podľa agentúry DPA Carsten Wettich, viceprezident Kolína. Ten bol jedným z troch zástupcov mužstva na pojednávaní v Lausanne. Zároveň uviedol, že nie je možné povedať, kedy možno očakávať rozhodnutie.

FIFA obvinila Kolín z podnecovania Potočnika, aby porušil kontrakt s Olimpijou Ľubľana. Osemnásťročného útočníka suspendovala na štyri mesiace. Zákaz činnosti predbežne pozastavil CAS v máji po tom, ako bundesligový klub podal odvolanie. Potočnikovi pozastavili aj trest, ktorý mu uložila FIFA.

Wettich predpokladá, že jeho ukončenie zmluvy bude právne platné a zákaz voči slovinskému hráčovi a klubu zrušia. Kolín zároveň uviedol, že nepodnietil Potočnika k odchodu z jeho bývalého tímu. Potočnik, ktorý nakoniec prestúpil do Kolína, povedal, že zmluvu s Ľubľanou ukončil po viacerých porušeniach zo strany slovinského klubu.

1. FC. Kolín je dvojnásobným majstrom nemeckej Bundesligy (1964, 1978) a dohromady trojnásobným majstrom celého Nemecka (predchodca Bundesligy + Bundesliga), päťkrát sa umiestnil na druhej priečke v Bundeslige, naposledy v sezóne 1989/90.

Viac o téme: Športový arbitrážny súd 1. FC Kolín
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy