Barcelona v pozore, polícia úradovala: Blaugranas čakajú bezsenné noci

Centrála RFEF a bývalý prezident Barcelony Josep Maria BartomeuCentrála RFEF a bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu Zdroj: Športky - SITA/AP/Paul White, Profimedia

MADRID - Španielska polícia dnes prehľadala sídlo národného futbalového zväzu, v kanceláriách komisie rozhodcov pátrala po dokumentoch spojených s korupčným škandálom FC Barcelona.

Uviedla to agentúra AP, podľa ktorej policajti nikoho nezadržali. Prokuratúra v marci obvinila Barcelonu z ovplyvňovania rozhodcov, sprenevery a falšovania dokumentov.

Podľa prokurátora Barcelona previedla v rokoch 2001 až 2018 takmer 7,3 milióna eur na účet spoločnosti patriacej vtedajšiemu viceprezidentovi komisie rozhodcov Josému Maríovi Enríquezovi. Katalánsky celok kvôli podozreniu z korupcie čaká súd, obvinení boli aj jeho niekdajší predsedovia Josep Maria Bartomeu a Sandro Rosell.

Medzi obvinenými je aj Enríquez, ktorý rovnako ako zástupcovia Barcelony platby priznal. Všetci však popreli, že išlo o úplatky.

Barcelona vinu odmieta

Prezident FC Barcelona Joan Laporta v apríli vyhlásil, že aféru považuje za jeden z najväčších útokov na katalánsky klub v jeho histórii. Barcelona akékoľvek pochybenia poprela a uviedla, že platila za technické správy o rozhodcoch, ale nikdy sa nesnažila ovplyvňovať ich rozhodnutia v zápasoch.

"Nech je jasné: Barcelona nikdy nekupovala rozhodcov, nikdy to ani nemala v úmysle. Absolútne nikdy. Chcú nás kompromitovať a nie je to náhoda. Snažia sa zmeniť fakty a poškodiť imidž klubu a tiež môj. Prezidentovi La Ligy Javierovi Tebasovi ležíme v žalúdku, pretože sme nepodpísali kolektívnu dohodu ohľadom televíznych práv," vyhlásil na začiatku marca prezident klubu. Podľa neho klub zadal externej firme audit, ktorý žiadne pochybenie nepreukázal.

Viac o téme: Španielsko FC Barcelona Joan Laporta Josep Maria Bartomeu RFEF
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy