VIDEO Kritici čakali doslova za rohom: Prvá prehra, okamžitá paľba do radov Interu

Lautaro Martínez rozhadzuje rukami na adresu svojich spoluhráčovLautaro Martínez rozhadzuje rukami na adresu svojich spoluhráčov Zdroj: SITA/AP/Spada/LaPresse

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno sa po vysokom triumfe nad úhlavným rivalom AC (5:1) gólovo trápia a v troch zápasoch za sebou skórovali len raz. V stredu na San Sire im to na body nestačilo.

Na víťazstvo nad Juventusom (4:2) totiž nadviazali hráči Sassuola, ktorým ďalšie tri body v lige priniesol nechytateľnou strelou na konečných 2:1 taliansky krídelník Domenico Berardi. Pre "nerazzurri" to bola prvá strata bodov v novej sezóne Serie A.

VIDEO Zostrihy zápasu Inter Miláno - Sassuolo Calcio

"Triumf v derby zhoršil Inter," napísal taliansky denník Gazzetta dello Sport, ktorý poukázal na to, že Inter od víťazstva nad AC strelil v každom z nasledujúcich troch súbojov maximálne jeden gól. Sassuolo zase potvrdilo, že stretnutia na San Sire proti Interu patria medzi jeho obľúbené. V uplynulých deviatich vzájomných dueloch nebodovalo iba v dvoch prípadoch.

Do vedenia išiel favorit zápasu, keď si pravý obranca Denzel Dumfries v nadstavenom čase prvého polčasu prehodil loptu na ľavačku a prízemnou strelou prekonal Andreu Consigliho. "Po dobrom prvom polčase, v ktorom sme mali streliť viac ako jeden gól, sme najmä po vyrovnávajúcom góle stratili koncentráciu," citovala agentúra AFP trénera Interu Simoneho Inzaghiho.

Zadumaný kouč Interu Simone Galéria fotiek (8) Zadumaný kouč Interu Simone Inzaghi Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Po zmene strán v priebehu deviatich minút Sassuolo otočilo nepriaznivý stav. Najskôr v 54. minúte vyrovnal albánsky stredopoliar Nedim Bajrami a v 64. minúte zabezpečil tri body pre Sassuolo "projektil" Berardiho. Dvadsaťdeväťročný Talian má na konte už štyri presné zásahy a o gól zaostáva za lídrom tabuľky strelcov Lautarom Martinezom z Interu.

Konkurenti číhajú ako hladné supy

"Nerazzuri" sú naďalej na čele tabuľky s pätnástimi bodmi. Na rovnaký počet sa dotiahlo už aj milánske AC vďaka výhre na pôde Cagliari (3:1).

"Zaslúžili sme si víťazstvo v zápase, ktorý nebol formalitou. Vieme, že práve zápasy proti našim priamym konkurentom v boji o titul ovplyvnia naše umiestnenie, ale tieto stretnutia, ktoré sa na papieri zdajú jednoduché, budú na konci sezóny veľmi dôležité," povedal kormidelník "rossoneri" Stefano Pioli, ktorý oslávil 200. víťazstvo v Serii A.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: AC Miláno Inter Miláno Serie A Stefano pioli Domenico Berardi US Sassuolo Calcio Simone Inzaghi