Recept na úspech? Má 60 rokov, prísnu životosprávu a sníva o olympiáde

Kuvajtský strelec Abdalláh Rašídí Kuvajtský strelec Abdalláh Rašídí Zdroj: Profimedia

CHANG-ČOU - Kuvajtský strelec Abdalláh Rašídí vyhral v 60 rokoch na Ázijských hrách štvrtýkrát súťaž v skeete a stále sníva o olympijskom zlate.

Bronzový medailista z OH v Riu a Tokiu a trojnásobný svetový šampión má na zachovanie športovej dlhovekosti a ostrého zraku jednoduchý recept: žiadne pozeranie do obrazovky mobilného telefónu.

Rašídí vo finále v Chang-čou trafil všetkých 60 terčov a vyrovnal tak svetový rekord. O dva body porazil Inda Anananta Naruku, ktorý sa narodil v roku 1998, keď Rašídí získal svoj tretí svetový titul.

"Som šťastný, že som vybojoval štvrté zlato, pretože mám vyše šesťdesiat rokov. Dnes som minul len jeden terč zo 110," poukázal Rašídí na svoju súhrnnú bilanciu z druhého dňa kvalifikácie a finále. "Toho dosiahnete, keď každý deň trénujete, cvičíte, plávate a dobre jete," povedal kuvajtský veterán.

Za svoju dlhovekosť vďačí prísnemu tréningovému režimu. "Musíte si udržiavať silné telo. Nepozerám do telefónu alebo na twitter, pretože to nie je dobré pre oči. Starám sa o svoje telo a zdravie, chodím skoro spať a skoro vstávam. Kvôli budúcnosti mám dobrý, ale náročný tréningový program," dodal rodák z metropoly Kuvajtu.

Rašídí od Atlanty 1996 štartoval na všetkých olympijských hrách a teší sa na ôsmu účasť pod piatimi kruhmi budúci rok v Paríži, aj keď ešte nemá zaistenú kvalifikáciu. O tom, že by nad Seinou zavŕšil svoju úspešnú kariéru, ale nepremýšľa. "Chcem rozhodne strieľať aj po Paríži. Ak dá boh, budem štartovať ešte na dvoch olympiádach," povedal.

Viac o téme: Abdalláh Rašídí
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy