Vyhral dve medaily napriek tomu, že netrénoval: Velikán Rely Dakar dokázal niečo výnimočné

Päťnásobný šampión Rely Dakar Nasser Al-AttiyahPäťnásobný šampión Rely Dakar Nasser Al-Attiyah Zdroj: Profimedia

CHANG-ČOU - Päťnásobný šampión Rely Dakar Nasser Al-Attiyah vyhral dve medaily v športovej streľbe na Ázijských hrách napriek tomu, že netrénoval.

Päťdesiatdvaročný Katarčan získal v čínskom Chang-čou striebornú medailu v tímovej súťaži v skeete a v rovnakej disciplíne bronz v súťaži jednotlivcov.

Al-Attiyah pred príchodom do Číny nemal čas na tréning. "Keď súťažím v rely, nemám žiadny tréning skeetu. Ani na Ázijské hry som netrénoval. Využil som svoje skúsenosti, preto som získal dve medaily," uviedol držiteľ dvoch zlatých medailí z tohto podujatia (2002, 2010).

Al-Attiyah získal v januári na svojej Toyote piaty titul na Dakare. V rozhovore pre AFP povedal, že rely a streľba sú veľmi odlišné, ale niektoré zručnosti uplatňuje v oboch športoch: "Sila mysle. Rely je veľmi náročná, súťažíme na vysokej úrovni. Nie je ľahké jazdiť rely a strieľať na vysokej úrovni, ale každý šport mi pomáha." V minulosti dokonca súťažil aj v jazdectve na koni.

Cieľom katarského multišportovca je účasť na budúcoročných OH v Paríži. V októbri ho čaká olympijská kvalifikácia v Kórejskej republike, na ktorej sa pokúsi získať jednu z dvoch voľných miesteniek.

"Momentálne sa nezúčastňujem na súťažiach Medzinárodnej streleckej federácie, pretože som aj profesionálny jazdec rely a som veľmi zaneprázdnený. Najbližšia moja súťaž bude v Kórei. Dúfam, že získam jedno z dvoch miest, aby som mohol byť v Paríži," povedal. 

Viac o téme: Nasser Al-Attiyah
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy