VIDEO Ubránime dotieravých domácich a potom udrieme: Taktika Atlética slávila želaný úspech

Hráči Atlética MadridHráči Atlética Madrid Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

PAMPLONA - Futbalisti Atlética Madrid v 7. kole španielskej ligy zvíťazili 2:0 na ihrisku trinástej Pamplony a dostali sa na piate miesto tabuľky. Oproti konkurentom majú navyše zápas k dobru.

Betis Sevilla remizoval 1:1 v Granade. Betis, ktorý za týždeň privíta v stretnutí Európskej ligy pražskú Spartu, nevyhral štvrtý súťažný zápas po sebe a je desiaty.

Atlético nadviazalo na nedeľný triumf v madridskom derby s Realom (3:1) a Pamplonu zdolalo jedenástykrát za sebou. Duel rozhodol v 20. minúte dorážkou z uhla útočník Griezmann, ktorý dal tretí ligový gól v sezóne. V 81. minúte pridal poistku Riquelme.

Oba celky dohrávali zápas v desiatich. V 85. minúte bol vylúčený domáci Ávila za prišliapnutie Moratu, ktorý následne dostal druhú žltú kartu. S piatimi gólmi najlepší strelec súťaže tak pravdepodobne bude Atléticu chýbať v ďalšom zápase proti Cádizu.

La Liga - 7. kolo:

Celta Vigo - Deportivo Alaves 1:1 (1:0)
Góly: 35. Marin (vlastný) - 73. Omorodion, ČK: 68. De La Torre (Celta) po druhej ŽK