VIDEO Pozor! Nezabudnuteľná nedeľa pre Slovensko: Dámy a páni, v hlavnej úlohe Peter Sagan

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

NANTES - Už v nedeľu sa slovenský cyklista Peter Sagan rozlúči s profesionálnou cestnou cyklistikou. Záverečným podujatím jeho kariéry budú preteky Tour de Vendée, ktoré sú úzko späté s jeho tímom TotalEnegries.

Táto jesenná klasika je prakticky ich domácim podujatím. Francúzsky kontinentálny tím pochádza práve z tejto oblasti a viacerí jeho sponzori pôsobia v tomto departmente. "Keď mi Peter Sagan v júni oznámil, že končí, navrhol som mu, že to ukončíme na Vendée," popísal rozhodnutie tímu manažér Jean Rene Bernardeau. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Peter Sagan (@petosagan)

Sagan s návrhom súhlasil a prvý októbrový víkend sa postaví na štart posledných cestných pretekov v jeho famóznej kariére. Viac ako 200 km dlhá jednorázovka odštartuje v meste Mouilleron Saint Germain a finišuje v La Roche-sur-Yon. 

"Tourminátorovi" sa na sklonku kariéry príliš nedarí a posledné preteky, do ktorých vyrazil, nedokončil. Neúspešný bol aj jeho pokus o získanie miestenky na OH 2024, kde sa chcel prebojovať na horskom bicykli. Na MS v Glasgowe obsadil v jeho obľúbenej disciplíne len 63. miesto. 

Viac o téme: Peter Sagan TotalEnergies Tour de Vendée
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Instagram/petosagan
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá