VIDEO Liverpool pochoval vlastný gól v závere: Obranca si to napálil priamo do vinkla!

James Maddison v obkolesení hráčov LiverpooluJames Maddison v obkolesení hráčov Liverpoolu Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

WOLVERHAMPTON - Úradujúci anglický futbalový majster Manchester City zaznamenal prvú prehru v novej sezóne Premier League.

V 7. kole podľahol na ihrisku Wolverhamptonu 1:2, no zostal na čele tabuľky s jednobodovým náskokom pred Arsenalom. "Kanonieri" triumfovali na pôde Bournemouthu hladko 4:0.

Úradujúci anglický futbalový majster Manchester City zaznamenal prvú prehru v novej sezóne Premier League. V 7. kole podľahol na ihrisku Wolverhamptonu 1:2, no zostal na čele tabuľky s jednobodovým náskokom pred Arsenalom. "Kanonieri" triumfovali na pôde Bournemouthu hladko 4:0.

Wanderers sa prekvapujúco ujali vedenia už v 13. minúte. Pedro Neto sa presadil po pravom strane a jeho krížnu prihrávku nešťastne hlavičkoval do vlastnej siete Ruben Dias. Favorit vyrovnal po prestávke. Julián Álvarez sa presadil z priameho kopu, keď trafil presne do horného rohu brány. Domáci sa však o osem minút neskôr dostali po druhý raz do vedenia.

Sklamaní hráči Manchestru City Galéria fotiek (13) Hráči Manchestru City Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Hwang Hi-čchan najprv v šanci trafil iba protihráča, no lopta sa dostala k Matheusovi Cunhovi, ktorý ju vrátil kórejskému útočníkovi a ten sa už nemýlil. Domáci zvládli aj záverečný tlak a triumfovali nad City prvýkrát od 27. decembra 2019.

Tottenham rozhodol v závere

Futbalisti Tottenhamu zvíťazili v sobotňajšom šlágri 7. kola Premier League nad Liverpool FC 2:1. Hostia dohrávali duel s deviatimi hráčmi a v nadstavenom čase druhého polčasu inkasovali, keď si prihrávku Dejana Kulusevskiho vrazil Joel Matip do vlastnej siete. Tottenham sa dostal o skóre na druhé miesto v tabuľke pred Arsenal. Na vedúci Manchester City stráca bod. Liverpoolu patrí 4. priečka.

"The Reds" boli v úvodnej štvrťhodine aktívnejší a vypracovali si aj dve šance. Strelu Codyho Gakpa však Guglielmo Vicario vyrazil a zneškodnil aj následnú dorážku Andrewa Robertsona. Priebeh duelu však ovplyvnila 26. minúta, keď hosťujúci Curtis Jones dostal červenú kartu. Luis Diaz napriek tomu o sedem minút neskôr poslal Liverpool do vedenia, ale rozhodca gól neuznal pre ofsajd.

Dejan Kulusevski centruje do Galéria fotiek (13) Centrujúci Dejan Kulusevski Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

Skóre duelu otvorili krátko na to domáci. James Maddison prihral na ľavé krídlo Richarlisonovi, ktorý našiel pre bránkou voľného Son Heung-mina a ten nezaváhal. Juhokórejčan zaznamenal šiesty presný zásah v sezóne. Hostia dokázali vyrovnať v nadstavení prvého polčasu. Virgil van Dijk poslal loptu pred bránu na Gakpa, ktorý sa obtočil okolo súperovho hráča a prekonal Vicaria.

Liverpool sa mohol pred prestávku dostať aj do vedenia. Mohamed Salah našiel v šestnástke Diaza, ale ten z ťažkej pozície zakončil mimo bránku. V druhom počase mali prevahu domáci. Heung-min sa presadil druhýkrát v zápase, ale jeho gól neplatil pre ofsajd. Liverpool si ešte viac skomplikoval situáciu v 70. minúte, keď musel ísť predčasne do kabín Diogo Jota po druhej žltej karte. Domáci si v závere vytvorili veľký tlak a nakoniec sa dočkali gólu. Prihrávku Kulusevskiho si vrazil Matip do vlastnej siete.

Arsenal splnil svoju povinnosť

Arsenal naplnil rolu favorita na pôde Bournemouthu a o svojom triumfe rozhodol v prvom polčase. V 17. minúte Gabriel Jesus síce hlavičkoval do žrde, ale lopta sa odrazila späť pred bránku a Bukayo Saka otvoril skóre.

Hostia zvýšil krátko pre prestávkou, keď Martin Odegaard suverénne premenil penaltu. "Kanonieri" dostali v druhom polčase ďalší pokutový kop. Kai Havertz ho premenil a strelil svoj prvý gól za Arsenal v Premier League. Hladké víťazstvo spečatil Ben White v nadstavenom čase, keď skóroval hlavou.

Domáca prehra United

Manchester United doma zaváhal, keď prehral s Crystal Palace 0:1. Hostia rozhodli v 26. minúte, keď Eberechi Eze poslal center do šestnástky a lopta sa dostala k Joachimovi Andersenovi, ktorý prekonal brankára Andreho Onanu.

Domáci mali v druhom polčase takmer 80 percentné držanie lopty, no nepodarilo sa im vyrovnať. Crystal tak odplatil United utorkovú prehru z ligového pohára a dostal sa práve pred svojho súpera na 9. miesto.

Nováčikovi z Lutonu sa podarilo v siedmom kole prvýkrát zvíťaziť, keď uspel na pôde Evertonu 2:1. Hostia rozhodli o svojom triumfe v prvom polčase, presadili sa Tom Lockyer a Carlton Morris. Luton sa v tabuľke dostal z pásma zostupu na 17. priečku

Útočník Aston Villy prepísal históriu klubu

Newcastle United zdolal doma Burnley 2:0 a dosiahol tretie víťazstvo za sebou. Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel na lavičke náhradníkov. Darilo sa aj West Hamu, ktorý triumfoval nad Sheffieldom rovnako 2:0.

Futbalisti Aston Villy zvíťazili v sobotňajšom zápase 7. kola anglickej Premier League nad Brighton & Hove Albion vysoko 6:1. Výrazne k tomu dopomohol Ollie Watkins, ktorý sa zaskvel hetrikom a pridal asistenciu.

Ollie Watkins oslavuje gól Galéria fotiek (13) Tešiaci sa Ollie Watkins Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Dvadsaťsedemročný útočník je prvým hráčom Aston Villu od sezóny 1976/77, ktorý zaznamenal dva hetriky v jednej sezóne vo všetkých súťažiach. Vtedy sa to podarilo Andymu Grayovi.

Premier League - 7. kolo:

Tottenham Hotspur - Liverpool FC 2:1 (1:1)
Góly: 36. Son Heung-min, 90.+6 Matip (vlastný) – 45.+4 Gakpo, ČK: 26. Jones, 69. Jota po druhej ŽK (obaja Liverpool)

AFC Bournemouth - Arsenal FC 0:4 (0:2)
Góly: 17. Saka, 44. Odegaard (z 11 m), 53. Havertz (z 11 m), 90.+3 White

Everton FC - Luton Town 1:2 (1:2)
Góly: 41. Calvert-Lewin – 24. Lockyer, 32. Morris

Manchester United - Crystal Palace 0:1 (0:1)
Góly: 26. Andersen

Newcastle United - Burnley FC 2:0 (1:0)
Góly: 14. Almiron, 76. Isak (z 11 m)

West Ham United - Sheffield United 2:0 (2:0)
Góly: 24. Bowen, 37. Souček

Wolverhampton Wanderers - Manchester City 2:1 (1:0)
Góly: 13. Dias (vlastný), 66. Hwang Hi-čchan – 58. Álvarez

Aston Villa - Brighton & Hove Albion 6:1 (3:0)
Góly: 14., 21. a 65. Watkins, 26. Estupinan (vlastný), 85. Ramsey, 90.+7 Luiz – 50. Fati

Viac o téme: Wolverhampton Wanderers Manchester City Tottenham Hotspur Liverpool FC Aston Villa FC Brighton & Hove Albion FC Ollie Watkins