Real Madrid sa po výhre dostal na čelo, Valjentovi zostala po zápase Mallorcy pachuť

Jude Bellingham strieľa na bránuJude Bellingham strieľa na bránu Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

GIRONA - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 8. kole španielskej La Ligy na pôde Girony 3:0 a dostali sa na čelo tabuľky o bod pred Barcelonu. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Joselu a Aurelien Tchouameni, po zmene strán pridal tretí gól Jude Bellingham.

Girona po prvej prehre v sezóne klesla na tretiu priečku, na Real stráca dva body. Hráči Getafe remizovali s Villarrealom 0:0. Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom remizovala na pôde Raya Vallecano 2:2. Domáci vyrovnali v 90+12. minúte, keď Radamel Falcao premenil pokutový kop.

Futbalisti Realu Sociedad San Sebastian vyhrali v zápase 8. kola španielskej La Ligy doma nad Athleticom Bilbao 3:0. O góly v baskickom derby sa postarali Robin Le Normand, Takefusa Kubo a Mikel Oyarzabal. San Sebastian uspel v treťom stretnutí za sebou a v tabuľke figuruje priebežne na štvrtej priečke so šesťbodovou stratou na lídra Real Madrid. Bilbao má o bod menej a je piate.