VIDEO Štyri góly za necelú polhodinu: V zápase si mal oddýchnuť, on totálne zdemoloval súpera!

Lautaro Martínez a jeho gólové oslavyLautaro Martínez a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

SALERNO - Argentínsky futbalista Lautaro Martínez štyrmi gólmi v priebehu 27 minút zariadil triumf Interu Miláno na pôde Salernitany (4:0).

"Nerazzurri" sú s 18 bodmi na čele tabuľky talianskej Serie A o skóre pred konkurenčným AC Miláno. Rovnakým výsledkom zvíťazil aj SSC Neapol na ihrisku Lecce. V zostave "Partenopei" nechýbal slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý hral do 75. minúty.

Inter zaznamenal úspešný štart do novej sezóny. Hlavný tréner Milánčanov Simone Inzaghi sa pred utorňajším duelom Ligy majstrov proti Benfice Lisabon rozhodol nenasadiť do základnej zostavy najlepšieho strelca Lautara Martíneza. V prvom polčase sa však územná prevaha nepremietla do gólov, a tak po zmene strán argentínsky zakončovateľ zasiahol do zápasu od 55. minúte.

O sedem minút poslal hostí do vedenia lobom ponad brankára Guillerma Ochou. V 77. minúte sa presadil po spätnej prihrávke a v 85. skompletizoval hetrik z nariadeného pokutového kopu. V závere ešte spečatil triumf deviatym ligovým gólom v sezóne, čím upevnil pozíciu najlepšieho strelca súťaže.

"Má výborný štart do sezóny. V tomto zápase si mal pôvodne trochu oddýchnuť. Stal sa kapitánom a cíti sa ešte viac ako líder," uviedol Inzaghi.

Martínez sa vzdialil Nigérijčanovi Victorovi Osimhenovi, ktorý nastrieľal 5 gólov. Jedným presným zásahom prispel k víťazstvu SSC Neapol na ihrisku Lecce (4:0). Aj Osimhen zasiahol do stretnutia ako striedajúci hráč od úvodu druhého polčasu. Už po piatich minútach zvýšil hlavičkou na 2:0.

"Bol to dobre zvládnutý zápas od začiatku do konca. Všetci naši hráči sa dostávajú späť na svoju najlepšiu úroveň," povedal tréner Rudi Garcia.

Viac o téme: Inter Miláno Lautaro Martínez Salernitana Calcio