Česko siahalo na historickú výhru proti Kanade: Zámorský favorit napokon skóre otočil

Na snímke českí parahokejistiNa snímke českí parahokejisti Zdroj: Twitter/Český para hokej

OSTRAVA - Českí parahokejisti v úvodnom stretnutí turnaja v Ostrave siahli po historicky prvej výhre nad Kanadou, napokon ale zámorskému favoritovi podľahli 1:2.

Domáci viedli od 14. minúty po góle Filipa Veselého, na začiatku tretej tretiny však Mathieu Lelievre vyrovnal a 54 sekúnd pred koncom Auren Halbert otočil skóre.

Českí parahokejisti v Ostrave začínajú sezónu v úlohe bronzových medailistov z majstrovstiev sveta. Cenný kov získali na júnovom šampionáte v Kanade, kde bol domáci tím druhý.

V utorok sa zverenci trénera Jakuba Novotného stretnú s takzvaným IPH tímom, výberom zloženým z hráčov Talianska a Nemecka. Vo štvrtok sa stretnú s majstrami sveta z USA, cez víkend sú v Ostravar Aréne na programe semifinále a zápasy o umiestnenie.

Viac o téme: Česko Kanada