Tenisová ikona hovorila o hanbe, organizátori reagujú: Australian Open čaká významná zmena

Na archívnej snímke z 20. januára 2023 britský tenista Andy Murray odchádza z kurtu od štvrtej hodine ráno po víťazstve v v päťsetovej bitke proti Austrálčanovi Thanasiovi Kokkinakisovi na grandslamovom turnaji Australian OpenNa archívnej snímke z 20. januára 2023 britský tenista Andy Murray odchádza z kurtu od štvrtej hodine ráno po víťazstve v v päťsetovej bitke proti Austrálčanovi Thanasiovi Kokkinakisovi na grandslamovom turnaji Australian Open Zdroj: TASR/AP/Ng Han Guan

MELBOURNE - Tenisový Australian Open sa začne v roku 2024 už v nedeľu a natiahne sa tak z tradičných štrnástich dní na pätnásť. Organizátori sa rozhodli rozložiť program do viacerých dní, aby obmedzili riziko, že sa zápasy pretiahnu až do ranných hodín.

Jedným zo spúšťačov úpravy programu bol tohtoročný duel Andyho Murrayho proti domácemu Thanasimu Kokkinasovi, ktorý sa skončil o štvrtej hodine po polnoci. Britský veterán to následne označil za hanbu.

"Načúvali sme spätnej väzbe od hráčov a fanúšikov a našli sme riešenie, ktoré minimalizuje neskoré konce zápasov a zároveň umožňuje slušný a férový program na hlavných kurtoch. Z dodatočného dňa budú mať prospech fanúšikovia aj hráči," uviedol vo vyhlásení riaditeľ turnaja Craig Tiley.

Australian Open sa tak pripojí k Roland Garros, ktoré sa začína v nedeľu už od roku 2006. Zvyšné dva grandslamy Wimbledon a US Open sú stále štrnásťdňové.

Úvodné grandslam sezóny sa bude hrať v Melbourne od 14. do 28. januára.

Viac o téme: Andy Murray Australian Open Thanasi Kokkinakis Craig Tiley
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy