Nemci odštartovali predaj na EURO: Ak postúpime, vstupenky na Slovákov vás vyjdú toľkoto!

Dávid Hancko zo Slovenska sa teší po góleDávid Hancko zo Slovenska sa teší po góle Zdroj: SITA/Milan Illík

HAMBURG - Oficiálny predaj vstupeniek na budúcoročné ME vo futbale sa začal v utorok a v prvých hodinách prejavili fanúšikovia podľa organizátorov obrovský záujem.

"So začiatkom predaja vstupeniek sme veľmi spokojní. Záujem z Nemecka, ale aj z celého sveta je obrovský. Len tri hodiny po štarte sa uchádzali o 3,1 milióna vstupeniek ľudia zo 142 krajín," uviedol organizačný výbor. Proces podávania žiadostí prostredníctvom portálu UEFA prebiehal podľa organizátorov hladko. Najväčší dopyt bol doteraz o vstupenky na otvárací duel, v ktorom nastúpi domáce Nemecko.

Ceny sa začínajú na 34 eurách v najlacnejšej kategórii na skupinovú fázu. Lístok najvyššej kategórie na finále v Berlíne bude stáť 1150 eur. Druhá fáza predaja bude nasledovať po žrebe základných skupín, ktorý je na programe 2. decembra v Hamburgu.

Fanúšikovia nedostanú vstupenky v papierovej forme ale v digitálnej podobe, rovnako ako na minuloročných MS v Katare.

Slováci sú na dobrej ceste

Na EURO 2024 sa predstaví 24 tímov, ktoré odohrajú v 10 nemeckých mestách 51 zápasov. Dobre rozbehnutú kvalifikačnú skupinu majú aj reprezentanti Slovenska. Mužstvo trénera Francesca Calzonu je po šiestich dueloch J-skupiny s trinástimi bodmi na postupovej 2. priečke, o tri body pred Luxemburskom.

Na čele tabuľky je bez straty bodu a inkasovaného gólu favorizované Portugalsko. O postupe môže rozhodnúť už októbrový asociačný termín, v ktorom Slováci nastúpia najskôr 13. októbra na pôde Portugalska a kľúčový duel ich čaká o tri dni neskôr v Luxembursku.

Viac o téme: Nemecko Slovensko EURO 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/UEFA EURO 2024
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy