V najťažších časoch spoznáte charakter a lídrov: Manchester sa ocitol na pokraji priepasti

Sklamaný Mason MountSklamaný Mason Mount Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Tréner futbalistov Manchestru United Erik ten Hag napriek ďalšej porážke v Lige majstrov verí, že sa jeho tím zdvihne a prejde do jarnej vyraďovacej fázy. "Červení diabli" v utorok podľahli doma 2:3 Galatasarayu a v skupine A sú po dvoch kolách bez bodu.

"Pred nami sú ešte štyri kolá, všetko je stále otvorené. Teraz nás čaká dvojzápas s Kodaňou, ten musíme zvládnuť," uviedol Ten Hag na tlačovej konferencii. "Stále sa môžeme dotiahnuť na postupové priečky. Vieme, že teraz musíme vyhrať každý zápas," pridal stredopoliar Christian Eriksen.

Podľa zápasových štatistík vyrovnaný duel otvoril dánsky mladík Rasmus Höjlund, ktorý po milimetrovom centri Marcusa Rashforda strelil svoj druhý gól v prebiehajúcom ročníku najprestížnejšej klubovej súťaže. Už o šesť minút neskôr dokázal odpovedať krídelník hostí Wilfried Zaha, ktorý v sezóne 2013/2014 absolvoval krátku a neúspešnú anabázu práve v drese "Red Devils".

Gól proti bývalému zamestnávateľovi si vychutnal a oslávil: "Ľudia si myslia, že je to nejaký odkaz, ale je to o mojej vášni. Je to pre mňa splnený sen. Nielen, že to bolo na Old Trafford, ale je to môj prvý gól v Lige majstrov. V súťaži, o ktorej som sníval, že si v nej zahrám s najlepšími hráčmi."

Wilfried Zaha sa teší Galéria fotiek (34) Gólová oslava Wilfrieda Zahu Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Po zmene strán v 59. minúte slovenský arbiter Ivan Kružiak, ktorý viedol stretnutie, po porade so systémom VAR neuznal pre ofsajdové postavenie gól domáceho Höjlunda. Dánskeho zakončovateľa to však mrzieť nemuselo, pretože o osem minút neskôr druhým gólom v zápase poslal United opäť do vedenia.

Tento stav však platil iba necelé štyri minúty a po zakončení Kerema Aktürkogluho bolo skóre opäť vyrovnané. Zdalo sa, že najdôležitejší moment v zápase príde v 76. minúte, keď zle rozohral domáci brankár Andre Onana a gólovú tutovku hasil sklzom Casemiro.

Brazílčan videl druhú žltú kartu, následne červenú a hostia zahrávali pokutový kop. Z tohto minisúboja vyšiel víťazne Onana, ktorý sa radoval, že strela Icardiho smerovala mimo bránu. Napokon mal však dôvod na úsmev argentínsky útočník, keď o tri minúty využil zlé postavenie Onanu, ktorý si vyslúžil kritiku už viackrát od svojho príchodu z Interu Miláno.

Mauro Icardi jasá z Galéria fotiek (34) Icardiho oslava gólu na 3:2 Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Napriek chybám sa ho zastal tréner anglického klubu Erik ten Hag: "V minulej sezóne chytal vo finále Ligy majstrov, takže áno, má na to, aby bol jedným z najlepších brankárov na svete. Ukázal to a ešte to dokáže. Keď urobí chyby, odrazí sa od nich."

"Nie je to o jednom hráčovi, ktorý práve urobil chybu. Sme v tom všetci ako tím, tréneri, hráči, vedenie," zastal sa Ten Hag letnej posily Onanu, ktorý chyboval už v úvodnom dueli LM na ihrisku Bayernu Mníchov (3:4) . Kamerunčan zatiaľ odchytal všetky zápasy v sezóne, na lavičke čaká na šancu ďalší novic v tíme Altay Bayindir.

United prehrali päť z posledných siedmich súťažných zápasov. Navyše inkasovali v úvodných 10 zápasoch sezóny 18 gólov, čo je ich najhoršia bilancia od sezóny 1966/67. "Ak by som sa snažil o nejaké vysvetlenie, vyznelo by to ako výhovorka. Skrátka nemôžeme robiť také chyby, na tejto úrovni ich súper potrestá. Musíme sa zlepšiť a začať vyhrávať. Nevzdávame sa, spoločne to dokážeme," dodal päťdesiattriročný Holanďan.