Ani na tretí pokus to nevyšlo: Hetrik súpera urobil Slovákom škrt cez rozpočet

Slovenskí futsalistiSlovenskí futsalisti Zdroj: Futsal Slovakia

GÖPPINGEN - Slovenskí futsaloví reprezentanti sa nedočkali víťazstva ani vo svojom treťom zápase v elitnom kole kvalifikácie MS 2024.

Vo štvrtok prehrali v Göppingene s domácim Nemeckom 3:4 a výrazne tak klesli ich šance na postup. V tabuľke C-skupiny figurujú na poslednej štvrtej priečke. Hetrikom sa v domácom drese blysol Christopher Wittig.

Zverencov trénera Mariána Berkyho poslal po piatich minútach hry do vedenia Patrik Zaťovič, ale domáci dokázali ešte do prestávky vyrovnať. V 27. minúte dostal Tomáš Drahovský svoj tím opäť do vedenia, slovenská radosť však trvala iba 23 sekúnd a Nemci znova vymazali jednogólové manko. Wittig potom svojím druhým zásahom v zápase poslal Nemcov do vedenia 3:2 a hoci Drahovský v 35. minúte vyrovnal, minútu a pol pred koncom sa strelecky presadil tretíkrát Wittig na 4:3.

Najbližšie sa slovenskí futsalisti predstavia v kvalifikácii opäť proti Nemecku, privítajú ho v pondelok 9. októbra o 18.30 h v Leviciach.

Slovenský výber nikdy neštartoval na svetovom šampionáte. Na veľkom turnaji sa predstavil premiérovo až vlani. Na ME v Holandsku postúpil do štvrťfinále, v ktorom nestačil na Španielov a obsadili konečnú 8. priečku.

C-skupina /Göppingen/:
Nemecko - SLOVENSKO 4:3 (1:1)
Góly: 16., 32. a 39. Wittig, 27. Sözer - 27. a 35. Drahovský, 6. Zaťovič. Rozhodoval: Purinš (Lit.), ŽK: Wiegels - Směřička

hlas po stretnutí /zdroj: Slovenský futsal/:
Marián Berky, tréner SR: "Dvakrát sme v skupine remizovali a dobre sa pripravili aj tentokrát. Za stavu 2:2 sme mali dve vyložené šance. Následne sme však urobili dve fatálne chyby. Išli sme za víťazstvom, také veci sa stávajú.

Nemôžem povedať, že by chlapci nechceli. Také chyby sme však nemali urobiť. Tento zápas sme mali vyhrať my a nie Nemci. Kvalifikácia je stále otvorená. Uvidíme ako budú hrať Chorváti a Francúzi. Budeme musieť trikrát vyhrať, čo bude náročné, ale nevzdávame sa."