VIDEO Ak ste raz vo švungu, nechcete prehrať: Pre jednu jeseň snov, druhej sny sa rozplynuli

Coco Gauffová sa objíma s Mariou SakkariovouCoco Gauffová sa objíma s Mariou Sakkariovou Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

PEKING - Devätnásťročná Američanka Coco Gauffová porazila vo štvrťfinále turnaja v Pekingu po suverénnom výkone Mariu Sakkariovú 6:2, 6:4 a svoju rekordnú sériu predĺžila na 16 výhier.

Žiadna tenistka na WTA Tour nevybojovala v tejto sezóne viac víťazstiev v rade. Grécka hráčka po porážke prišla o šancu kvalifikovať sa na Turnaj majsteriek.

Tretia nasadená Gauffová naposledy prehrala začiatkom augusta v Montreale, potom po finálovej výhre nad Muchovou vyhrala turnaj v Cincinnati a následne na US Open získala prvý grandslamový titul. Teraz na ňu recept nenašla ani Sakkariová, ktorá pred dvoma týždňami oslavovala zisk trofeje v Guadalajare. Turnajová šestka podľahla rozbehnutej Američanke za 80 minút.

Ako ďalšia sa Gauffovej postaví bývalá svetová jednotka Iga Swiateková. Druhá nasadená Poľka nevyužila proti Caroline Garciovej setbal, nakoniec ale Francúzku zdolala po trojsetovej bitke 6:7, 7:6, 6:1.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 25

Sakkariová potrebovala uhrať v Pekingu na udržanie nádeje na Turnaj majsteriek aspoň semifinále. Teraz môže dúfať v štart iba z pozície náhradníčky.

Turnaj majsteriek si zahrajú vďaka tomu po prvý raz české tenistky Karolína Muchová a Markéta Vondroušová. O ich postupe na elitnej akcii pre osmičku najlepších hráčok sezóny rozhodli porážky Márie Sakkariovej a Jelene Ostapenkovej vo štvrťfinále v Pekingu. Obe rivalky už na zvyšných turnajoch WTA v sezóne nemôžu získať dostatok bodov, aby české reprezentantky v tohtoročnom rebríčku predbehli.

S turnajom sa rozlúčila najvyššie nasadená Bieloruska Aryna Sabalenková, ktorá prehrala s päťkou "pavúka" Kazaškou Jelenou Rybakinovou 5:7, 2:6. Medzi najlepšiu štvorku sa nedostala ani Jelena Ostapenková. Trinásta nasadená Lotyška nestačila na Rusku Ľudmilu Samsonovovú 3:6, 2:6.