Hotovo, vybavené, spečatené: Šéf Bory spomenul Petra Sagana a potvrdil bombastickú správu

Primož RogličPrimož Roglič Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi/LaPresse

BERLÍN - Trojnásobný víťaz Vuelty aj tohtoročného Gira d'Italia Primož Roglič po odchode z Jumbo-Visma bude pretekať za nemeckú stajňu Bora-hansgrohe.

Tridsaťtriročný slovinský cyklista podpísal zmluvu na dva roky a pokúsi sa v nových farbách vybojovať vytúžený triumf na Tour de France. O Rogličovom príchode informoval médiá šéf tímu Ralph Denk.

"Po Petrovi Saganovi je to ďalší míľnik. Môže nám veľmi pomôcť a je to presne to, čo nám chýbalo. Aj doteraz sme boli dobrí, ale kúsok nám vždy chýbal," povedal Denk s pripomienkou slovenského majstra sveta Sagana, ktorý za Boru jazdil v Boru rokoch 2017 až 2021.

Roglič mal s doterajším zamestnávateľom Jumbo-Visma zmluvu do roku 2024. Holandskú stajňu však po odchode sponzora čaká fúzia s belgickým Soudalom-Quick Step a v tíme bude pretlak popredných jazdcov. Slovinec tak dostal povolenie hľadať si nový tím. O víťaza tohtoročného Gira d´Italia mali záujem aj Ineos-Grenadiers, Lidl-Trek, či Movistar.

"Teším sa na tento krok, hoci zmena bude pre mňa vstupom do nového teritória. Tím má motiváciu pracovať na mňa a to bol rozhodujúci faktor môjho rozhodnutia," vyhlásil Roglič podľa Cycling News.

Roglič oznámil odchod z nabitej zostavy Jumbo-Visma po siedmich rokoch pred týždňom. Naposledy jej dres bude hájiť v sobotňajšom monumente Okolo Lombardie. Vueltu vyhral trikrát za sebou do predvlaňajška, v roku 2021 dominoval aj olympijskej časovke v Tokiu.

V roku 2020 mal Roglič blízko k triumfu aj na Tour de France, ale v záverečnej horskej časovke ho predstihol krajan Tadej Pogačar. Ďalšie dva ročníky bývalý skokan na lyžiach kvôli zraneniam nedokončil.

Viac o téme: Peter Sagan Primož Roglič Bora-Hansgrohe Ralph Denk Jumbo-Visma
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/BORA – hansgrohe
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá