Solídny výsledok slovenských reprezentantiek: Tri mená sa objavili v top dvadsiatke

Slovenská reprezentantka v C1 Zuzana Paňková Slovenská reprezentantka v C1 Zuzana Paňková Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

VAIRES-SUR-MARNE - Do semifinále K1 mužov na záverečnom podujatí Svetového pohára vo francúzskom Vaires-sur-Marne postúpila jedna slovenská loď. V C1 žien sa prebojovali medzi najlepšiu dvadsaťštvorku dve slovenské reprezentantky.

Na tomto podujatí nepostúpilo z prvého kola ďalej 20 pretekárov, všetci štartovali v oboch rozjazdách a počítal sa lepší čas. Spomedzi slovenských kajakárov sa kvalifikoval len Jakub Grigar, ktorý sa oproti prvej jazde zlepšil a skončil prvý (88,92 s) o 24 stotín sekundy pred Francúzom Titouanom Castryckom.

Má teda olympijskú nomináciu vo vlastných rukách a v sobotňajšom semifinále potrebuje obsadiť minimálne 20. miesto, aby dotiahol bodovú stratu na Martina Halčina a nominoval sa na budúcoročné olympijské hry v Paríži v disciplíne K1. Halčin obsadil 33. priečku a Adam Gonšenica figuroval na 35. pozícii.

Medzi najlepších dvadsaťštyri kanoistiek sa prebojovali Zuzana Paňková a Soňa Stanovská, Emanuela Luknárová nepostúpila. Všetky zároveň bojujú o miestenku na olympijské hry v Paríži v internej nominácii. Najvyššie spomedzi Sloveniek bola Paňková, ktorá dosiahla piaty najlepší čas.

Za najrýchlejšou Češkou Gabrielou Satkovou zaostala o 3,89 sekundy. Stanovská skončila ôsma vďaka prvej jazde, pretože v druhej zaostala za vlastným výkonom o takmer osem sekúnd. Luknárová sa nedokázala prebojovať do semifinále a obsadila 33. pozíciu.

Viac o téme: Soňa Stanovská Emanuela Luknárová Zuzana Paňková