Dostali ultimátum, ale pohroma pokračuje: Bývalý brankár Slovana je jedno z mála pozitív

Samuel Hlavaj počas zákrokuSamuel Hlavaj počas zákroku Zdroj: Profimedia

PLZEŇ - Hokejisti extraligovej Plzne majú tri zápasy na to, aby po veľmi zlom vstupe do sezóny výrazne zlepšili výkony aj výsledky. Ak sa tak nestane, bude musieť klubové vedenie siahnuť k zmenám.

Na klubovom webe Západočechov to vo vyhlásení uviedol športový manažér Tomáš Vlasák. Indiáni však hneď prvý zápas prehrali v Olomouci 3:2 a so štyrmi bodmi sú na poslednom mieste tabuľky. V zápase sa predstavili aj dvaja Slováci - brankár Samuel Hlavaj a útočník Adrián Holešinský.

"Okamžite po nedeľňajšom stretnutí si tréneri sadli s hráčmi a aktuálnu situáciu preberali. Prebiehali aj individuálne pohovory. Či už zo strany trénerov k hráčom alebo aj predstavenstva smerom ku kabíne.

Aktuálne očakávam, že sa výkony mužstva výrazne zlepšia a posunieme sa v tabuľke do vyšších poschodí. Tréneri v priebehu týždňa pracovali na zmenách, ktoré chceme v nasledujúcich stretnutiach ukázať. V prípade, že počas nasledujúcich troch stretnutí zlepšenie nepríde, budú musieť prebehnúť zmeny, ktoré sú možné na všetkých frontoch," uviedol Vlasák.

Pozitívom sú iba výkony brankárov

Nevylúčil hráčske výmeny. "Zatiaľ sme ale na začiatku sezóny a je to v rámci oťukávania. Otázne tiež je, akí hráči na trhu budú k dispozícii a či nám to bude dávať herne zmysel. V najbližších stretnutiach môžeme očakávať pretočenie formácií.

Vieme, že situácia nie je úplne ružová a trénerský štáb sa spoločne so mnou a (spolumajiteľom a podpredsedom predstavenstva) Martinom Strakom snaží hráčom čo najviac pomôcť," vysvetlil Vlasák.

Za šesť doteraz odohraných stretnutí mužstvo nasporilo len štyri body pri skóre 12:18, čo nekorešponduje s predsezónnymi ambíciami. "Hlavný cieľ sezóny zostáva rovnaký - teda dostať sa minimálne do štvrťfinále play off. Ako pozitívne určite môžeme brať výkony gólmanov, ktorí podávajú veľmi dobré výkony, ale potrebujeme, aby aj zvyšok tímu pomohol a trochu sa chytil tej správnej noty," skonštatoval Vlasák.

Adrián Holešinský (v strede) Galéria fotiek (2) Adrián Holešinský (v strede) Zdroj: Profimedia

Niektoré posily nám nevyšli

Vyjadril sa aj na tému letných posíl. "V lete sme mali vyhliadnutých veľa skúsených borcov zo zahraničia, ktorí by tímu veľmi prospeli, ale bohužiaľ to z rôznych individuálnych a rodinných dôvodov nedopadlo.

Snažíme sa vyťahovať aj chlapcov z akadémie, veľmi dobre do zostavy naskočil talentovaný Adam Benák, v obrane pravidelne hrajúci Jiříček, naskočil aj Adam Dvořák, takže chlapcom priestor dávame. Trúfam si povedať, že takmer najviac v extralige," podotkol Vlasák.

Plzeň zažíva nevydarený vstup do sezóny tretíkrát za sebou. V minulom ročníku Západočesi v úvodných štyroch zápasoch vôbec nebodovali. Už po druhom nezdare boli odvolaní tréneri Václav Baďouček a Miloš Říha, na ktorých miesta nastúpili Kořínek s asistentom Františkom Bombicom. Tím doviedli do predkola play off, v ktorom Plzeň vyradil Liberec.

Viac o téme: HC Škoda Plzeň Adrián Holešinský Samuel Hlavaj
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/HC Škoda Plzeň
  • Zdroj: ČTK, športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy