Po niekoľkých mesiacoch opäť párty vo Vegas? Prvé finále v réžii tímu z nevadskej púšte

Rozohrávčka Jackie Youngová (Aces, vľavo) proti Courtney Vanderslootovej počas prvého finále WNBA medzi Las Vegas Aces a New York LibertyRozohrávčka Jackie Youngová (Aces, vľavo) proti Courtney Vanderslootovej počas prvého finále WNBA medzi Las Vegas Aces a New York Liberty Zdroj: SITA/AP/John Locher

VEGAS - Basketbalistky Las Vegas Aces vykročili vo finále play off WNBA za obhajobou titulu víťazstvom nad New York Liberty 99:82.

Zverenkyne Becky Hammonovej, ktorá bola v auguste uvedená do basketbalovej Siene slávy za svoje hráčske úspechy, prehrávali v polčase o tri body, ale po prestávke prevzali opraty a záveru zápasu už dominovali. Po 26 bodoch dali vo víťaznom tíme Kelsey Plumová a Jackie Youngová.

Dvadsiatimi bodmi a deviatimi asistenciami prispela k výhre najužitočnejšia hráčka minuloročnej finálovej série Chelsea Grayová. O bod menej zaznamenala ďalšia hviezda A'ja Wilsonová, ktorá pridala osem doskokov. Táto štvorica nazbierala dokopy viac bodov ako celý tím Liberty.

Newyorskému celku, ktorý sa usiluje o premiérový titul, nepomohlo 21 bodov najužitočnejšej hráčky základnej časti Breanny Stewartovej. Jej spoluhráčka Jonquel Jonesová predviedla double double za 16 bodov a 10 doskokov.

Druhý zápas finálovej série na tri víťazstvá sa hrá v stredu opäť v Las Vegas.

Viac o téme: WNBA New York Liberty Las Vegas Aces