VIDEO Ty si vyhral? Ikona sa lúčila s kariérou, v cieli monumentu sa diali neuveriteľné veci

Francúzsky cyklista Thibaut Pinot sa rozlúčil s kariérou Francúzsky cyklista Thibaut Pinot sa rozlúčil s kariérou Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi/LaPresse

BERGAMO - Stovky fanúšikov odprevadili francúzskeho jazdca Thibauta Pinota do cyklistického dôchodku.

Tridsaťtriročný pretekár, ktorý počas kariéry vybojoval etapové triumfy na všetkých troch Grand Tours, sa rozlúčil počas víkendu na monumente Okolo Lombardie, kde zvíťazil v roku 2018.

"K majstrovi sveta mám ďaleko, ale mám najlepších fanúšikov na svete. Bol to úžasný zážitok," povedal Pinot, ktorý dokončil posledné preteky svojej kariéry na 37. mieste o takmer deväť minút za víťazným Slovincom Tadejom Pogačarom.

V závere trasy dlhej 238 kilometrov fanúšikovia Pinota vehementne povzbudzovali a potom s ním mohutne oslavovali. "Ty si vyhral?" pýtal sa ho tímový kolega Valentin Madouas. "Neviem, či si toto zaslúžim. Som z toho všetkého na rozpakoch," vyhlásil Pinot, tretí muž celkového poradia Tour de France v roku 2014, kedy ovládol hodnotenie mladých jazdcov.

Už o dva roky skôr vyhral na "Starej dáme" prvýkrát etapu, čo zopakoval v rokoch 2015 a 2019. Čiastkové úspechy oslavoval aj na Vuelte a Gire d'Italia, kde bol v roku 2017 celkovo štvrtý.

Pre francúzskych fanúšikov býval nádejou, že by sa usporiadateľská krajina mohla dočkať svojho šampióna na Tour, na ktorého čaká od roku 1985. Pinotovu kariéru však poznamenali zdravotné problémy a toto očakávanie nenaplnil. "Možno, že Francúzi majú naozaj radi porazených," povedal k svojej obľúbenosti medzi priaznivcami.

Viac o téme: Okolo Lombardie Thibaut Pinot Valentin Madouas
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/MazaCiclismo
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá