Nielen Nemec či Kňažko: Aj ďalší talentovaný obranca si vypočul nepríjemný verdikt klubu NHL

David Jiříček (vľavo) pod tlakom Jacka Quinna z Buffala SabresDavid Jiříček (vľavo) pod tlakom Jacka Quinna z Buffala Sabres Zdroj: SITA/AP/Jay LaPrete

COLUMBUS - Český hokejový obranca David Jiříček sa pri poslednom zúžení nedostal do kádra Columbusu pre štart NHL a sezónu začne na farme v Clevelande v AHL.

Devätnásťročný bronzový medailista z minuloročných majstrovstiev sveta a vicemajster z tohtoročného šampionátu dvadsiatok, ktorého si Blue Jackets vybrali pred rokom ako šestku draftu, si bude musieť počkať na rozšírenie zbierky štyroch štartov v najlepšej lige z minulej sezóny.

V príprave si Jiříček pripísal v štyroch zápasoch dva body za asistencie. Vlani v rovnakom počte mal jednu nahrávku. V súťažných dueloch play-off ešte nebodoval. Za Cleveland v AHL nazbieral v 55 zápasoch 38 bodov za šesť gólov a 32 asistencií.

Na MS dvadsiatok sa podieľal na úspechu siedmimi bodmi za tri góly a štyri asistencie v siedmich dueloch. Bol vyhlásený za najlepšieho obrancu turnaja a dostal sa aj do All Star tímu. Na konci sezóny sa zaradil aj do prípravy národného celku, ale o účasť na druhom MS ho pripravilo zranenie.

Pred minuloročným odchodom do Severnej Ameriky účastník troch juniorských MS a jedných osemnástok stihol za tri sezóny 69 zápasov v extralige za Plzeň a pripísal si 21 bodov za osem gólov a 13 asistencií.

Vlani sa dostal na MS aj napriek tomu, že bol od konca decembra kvôli zraneniu až do konca klubovej sezóny mimo hry. Celkom má v reprezentácii na konte 21 stretnutí a sedem bodov (3+4).

Viac o téme: NHL Columbus Blue Jackets David Jiříček
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/Sigi_JE
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy