VIDEO Senzačný chlapec z Budapešti: Najskôr zašliapol Alcaraza, teraz prekabátil inú hviezdu

Maďar Fábián MarozsánMaďar Fábián Marozsán Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

ŠANGHAJ - Svetová deviatka Nór Casper Ruud dohral na tenisovom turnaji Masters v Šanghaji prekvapivo už v osemfinále.

Trojnásobný grandslamový finalista podľahol 91. hráčovi svetového rebríčka Maďarovi Fábiánovi Marozsánovi 6:7, 6:3, 4:6 a skomplikoval si boj o účasť na Turnaji majstrov. Na záverečnom podniku sezóny by mal obhajovať minuloročné finále, v ktorom nestačil na Srba Novaka Djokoviča.

Momentálne je Ruud v poradí pre štart na osemčlennom Turnaji majstrov na desiatej pozícii. Nórskemu tenistovi sa tento rok na betónových povrchoch nedarí. Na US Open vypadol už v druhom kole, aspoň tri zápasy vyhral len v Pekingu a teraz v Šanghaji.

Marozsán iba druhýkrát v kariére porazil hráča z Top 10, v máji v Ríme zdolal senzačne Španiela Carlosa Alcaraza. 24-ročný Maďar si zahrá prvýkrát štvrťfinále na turnaji ATP.

Svoje pôsobenie na turnaji ukončil aj favorizovaný Janik Sinner. Taliansky hráč podľahol ako šestka podujatia Američanovi Benovi Sheltonovi, 19. nasadenému hráčovi, po setoch 6:2, 3:6, 6:7 (5).