FOTO Hrozné správy o šampiónke, dcéra zúfalo prosí o pomoc: Moja mama nemôže dýchať

Olympijská víťazka v športovej gymnastike Mary Lou Rettonová so svojou dcérouOlympijská víťazka v športovej gymnastike Mary Lou Rettonová so svojou dcérou Zdroj: Instagram/marylouretton

NEW YORK - Olympijská šampiónka v gymnastickom viacboji z roku 1984 Mary Lou Rettonová leží v kritickom stave v texaskej nemocnici so zriedkavou formou zápalu pľúc.

Informovala o tom jej dcéra s tým, že bývalá úspešná reprezentantka USA bojuje o svoj život.

"Moja úžasná mama Mary Lou má veľmi zriedkavú formu zápalu pľúc a bojuje o život. Nemôže sama dýchať. Už je vyše týždňa na jednotke intenzívnej starostlivosti. Z rešpektu k nej a jej súkromiu neprezradím všetky podrobnosti," napísala jej dcéra McKenna Kelleyová na sociálnej sieti a uviedla, že Rettonová nemá zdravotné poistenie.

Založila preto finančnú zbierku s cieľom získať 50-tisíc dolárov na pokrytie liečebných nákladov matky. "Čokoľvek, absolútne čokoľvek, by mojej rodine a mojej mame veľmi pomohlo."

Päťdesiatpäťročná Rettonová sa na OH 1984 v Los Angeles stala prvou Američankou, ktorá získala zlato vo viacboji. K tomu pridala aj dve strieborné a dve bronzové medaily. V roku 1997 ju uviedli do Medzinárodnej gymnastickej siene slávy. Informovala agentúra AFP.

Olympijská víťazka v športovej Galéria fotiek (3) Mary Lou Rettonová sa na OH 1984 v Los Angeles stala prvou Američankou, ktorá získala zlato vo viacboji Zdroj: SITA/AP/Suzanne Vlamis

Viac o téme: Mary Lou Rettonová
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter/Christine Brennan
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy