Hviezda Slovana smúti: Proti outsiderovi nevyužili hru v presile, sen o EURO sa im rozplýva

Tigran Barseghjan (11) a frustrovaní futbalisti ArménskaTigran Barseghjan (11) a frustrovaní futbalisti Arménska Zdroj: Profimedia

RIGA - Futbalisti domáceho Lotyšska zvíťazili vo štvrtkovom zápase 7. kolo kvalifikácie ME 2024 nad Arménskom 2:0 a pripísali si vôbec prvé body do tabuľky D-skupiny. Zároveň ukončili šesťzápasovú sériu prehier.

Lotyši uspeli i keď hrali vyše 40 minút v oslabení. V závere prvého polčasu ich poslal do vedenia kapitán Janis Ikaunieks, no v 53. minúte musel ísť predčasne pod sprchy po druhej žltej karte Marcis Oss.

Arméni presilovku nevyužili, naopak, v 68. minúte inkasovali druhý gól z kopačky Danielsa Balodisa. V drese hostí odohral 70. minút krídelník Slovana Bratislava Tigran Barseghjan. Arméni si nečakanou prehrou výrazne znížili šance na postup.