Nočná mora pre kluby počas repre pauzy: Opora Brazílie okamžite vedela, že je zle-nedobre

Danilo v akcii s loptouDanilo v akcii s loptou Zdroj: SITA/AP/Andre Penner

CUIABÁ - Brazílsky futbalista Danilo utrpel svalové zranenie počas zápasu juhoamerickej kvalifikácie na MS 2026 proti Venezuele (1:1).

Z ihriska odišiel v 42. minúte hry a v nasledujúcom stretnutí proti Uruguaju nenastúpi (18. októbra). "Poznám svoje telo. Hneď, ako sa to stalo, som vedel, že som zranený. Proti Uruguaju už nenastúpim," uviedol 32-ročný obranca Juventusu Turín podľa portálu football-italia.net.

Danilo v lete oficiálne prevzal v Juventuse kapitánsku pásku po prestupe Leonarda Bonucciho do Unionu Berlín a za klub odohral všetkých osem zápasov, v ktorých zaznamenal gól. Teraz však zrejme vynechá najbližšie ligové stretnutie proti AC Miláno, ktoré je na programe po reprezentačnej prestávke 22. októbra.

Viac o téme: FIFA Brazília Danilo Kvalifikácia MS 2026