Fantastický výkon a životný úspech: Slovenská reprezentantka sa prebojovala do elitnej desiatky

Ivana KuriačkováIvana Kuriačková Zdroj: Facebook/Hyungsik Kim

ČCHENG - Slovenská triatlonistka Ivana Kuriačková sa prvýkrát v kariére dostala do najlepšej desiatky na podujatí Svetového pohára.

V čínskom stredisku Čcheng-tu obsadila v sobotu 9. miesto, keď o viac ako dve minúty zaostala za víťaznou Biancou Seregniovou z Talianska.

Na druhej priečke skončila Belgičanka Claire Michelová, tretia bol Talianka Ilaria Zaneová. Ďalšiu slovenskú zástupkyňu Romanu Gajdošovú klasifikovali v cieli na 24. pozícii s takmer osemminútovým mankom na víťazku.

SP - Čcheng-tu:
ženy - elite: 1. Bianca Seregniová (Tal.) 1:56:51 min, 2. Claire Michelová (Bel.) +26 s, 3. Ilaria Zaneová (Tal.) +47,... 9. Ivana KURIAČKOVÁ +2:21 min, 24. Romana GAJDOŠOVÁ (obe SR) +7:48

Viac o téme: Romana Gajdošová Ivana Kuriačková