Nemecko je späť! Premiéra ako sa patrí, títo chlapci budú rúbať vysoko

Nový tréner Nemecka Julian NagelsmannNový tréner Nemecka Julian Nagelsmann Zdroj: SITA/AP/Jessica Hill

HARTFORD - Tréner Julian Nagelsmann má za sebou úspešnú premiéru na lavičke nemeckej futbalovej reprezentácie. Jeho zverenci vyhrali v prípravnom zápase v Hartforde nad domácim tímom USA 3:1.

Američania sa ujali vedenia, keď sa v 27. minúte presadil Christian Pulisic, no potom už skórovali iba hostia. Na 1:1 vyrovnal ešte do prestávky nemecký kapitán Ilkay Gündogan, po zmene strán rozhodli o víťazstve Niklas Füllkrug a Jamal Musiala.

"Vo veľmi dobrom zápase sme dosiahli zaslúžené víťazstvo. V prvom polčase sme strácali príliš veľa lôpt, v druhom sme už mali viac trpezlivosti," povedal Nagelsmann pre televíziu RTL. Nemci sa v utorok v ďalšom prípravnom stretnutí predstavia vo Philadelphii proti Mexiku a USA nastúpia proti Ghane.

Mexičania si v americkom Charlotte poradili s Ghanou 2:0 vďaka gólom Hirvinga Lozana a Uriela Antunu.