Česi po výbuchu v Albánsku tŕpli s trpaslíkom až do konca, Švajčiari boli blízko šokujúcej blamáže

Frustrovaný Cedric IttenFrustrovaný Cedric Itten Zdroj: SITA/AP/Peter Schneider

BRATISLAVA - Švajčiarski futbalisti prekvapivo remizovali v nedeľňajšom kvalifikačnom zápase ME 2024 s Bieloruskom 3:3.

Ešte v 88. minúte prehrávali v dueli I-skupiny dvojgólovým rozdielom, o vyrovnanie sa postarali Manuel Akanji a Zeki Amdouni. Ich tím je v tabuľke prvý, o dva body pred Rumunskom. Hosťom patrí piate miesto s jednobodovou stratou na Kosovo.

Xherdan Shaqiri a jeho Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Peter Schneider

Skóre otvoril v 28. minúte domáci Xherdan Shaqiri a prvý polčas patril jeho tímu. Po hodine hry však vyrovnal Max Ebong po centri od Dmitriho Antilevského k vzdialenejšej žrdi. Po rohovom kope sa presadil hlavou aj Denis Poljakov a na 3:1 zvýšil v 84. minúte Antilevskij, ktorého vysunul Kirill Pečenin. Domáci nedopustili šokujúci výsledok a z dvoch štandardných situácií vyťažili rovnaký počet gólov v priebehu jednej minúty.

Trápiace sa Česko spasila penalta

Najtesnejším rozdielom 1:0 zvíťazili Česi, ktorí zdolali Faerské ostrovy. O troch bodoch pre domácich rozhodol v 76. minúte z bieleho bodu Tomáš Souček. Jeho tím je momentálne v tabuľke E-skupiny druhý, o dva body za Albánskom, na ktorého pôde prehral vo štvrtok 0:3. Hostia sú na poslednej piatej priečke so ziskom jedného bodu.

Gruzínsko si poradilo s Cyprom 4:0. Ukončilo tak sériu troch prehier a v A-skupine figuruje na piatej pozícii. Víťazný gól strelil v 46. minúte Otar Kitejišvili, ďalší pridal Chviča Kvaracchelia. Kírdelníkovi talianskeho Neapola asistoval Giorgi Čakvetadze, niekdajší hráč Slovana Bratislava. Pri treťom góle Levana Šengeliu bol zase Kvaracchelia. Na 4:0 upravil v nadstavenom čase z penalty Georges Mikautadze. Gruzínsko triumfovalo naposledy v júni, keď vyhralo práve na pôde Cypru (2:1). Ten je v "áčku" na šiestej priečke bez bodového zisku.

A-skupina:

Gruzínsko - Cyprus 4:0 (0:0)
Góly: 46. Kiteišvili, 58. Kvaracchelia, 82. Šengelia, 90.+5. Mikautadze (z 11 m)

E-skupina:

Česko - Faerské ostrovy 1:0 (0:0)
Gól: 76. Souček (z 11 m)

I-skupina:

Švajčiarsko - Bielorusko 3:3 (1:0)
Góly: 28. Shaqiri, 89. Akanji, 90. Amdouni - 61. Ebong, 69. Poljakov, 84. Antilevskij

Viac o téme: Bielorusko Česko Švajčiarsko Faerské Ostrovy