Vydreté víťazstvo o jeden gól stačilo: Naši susedia si zabezpečili postup na EURO

Rakúski futbalisti oslavujú gólRakúski futbalisti oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Florian Schroetter

BAKU - Futbalisti Rakúska postúpili na ME 2024. V pondelkovom stretnutí 8. kola kvalifikácie zvíťazili v Azerbajdžane 1:0 a doplnili Belgičanov ako postupujúci z F-skupiny.

Rakúšania nepotrebovali podať k zaisteniu si postupovej definitívy oslanivý výkon. O jediný gól duelu sa na poloprázdnom štadióne v Baku postaral Marcel Sabitzer, keď tesne po zmene strán premenil pokutový kop, ktorý rozhodca odpískal za ruku pri bránení priameho kopu.

Azerbajdžan si najväčšiu šancu vypracoval až v nadstavenom čase druhého polčasu, no Tural Bajramov sám zočo-voči brankárovi Alexandrovi Schlagerovi zlyhal a namieril iba do žrde. Rakúšania sa na záverečnom turnaji ME predstavia iba štvrtýkrát v histórii, no tretíkrát za sebou.

Holanďania sa po víťazstve 1:0 v Grécku bodovo dotiahli na svojho súpera na 2. priečke B-skupiny a majú zápas k dobru. "Oranjes" sa mohli dostať do vedenia už v 28. minúte, no Wout Weghorst nepremenil pokutový kop. O zisku troch bodov pre Holandsko však napokon jedenástka rozhodla, v tretej minúte nadstaveného času si loptu na biely bod postavil kapitán Virgil van Dijk a uspel.