V Košiciach sa diali neskutočné veci: Úradujúci majstri Európy odchádzali s dlhým nosom

Gólové oslavy mladíkov AnglickaGólové oslavy mladíkov Anglicka Zdroj: SITA/AP/Tamuna Kulumbegašvili

KOŠICE - Ukrajinskí futbalisti do 21 rokov zvíťazili v kvalifikačnom zápase ME 2024 v Košickej aréne nad rovesníkmi z Anglicka 3:2.

O ich triumfe rozhodol v 4. minúte nadstaveného času Iľja Kvasnicja. Po troch zápasoch sú naďalej bez straty bodu a dostali sa pred svojho súpera na priebežné prvé miesto v skupine. Pre Angličanov to bola prvá prehra.

Ukrajinský tím viedol po prvom polčase 2:0 po góloch Nazara Vološina a Olega Ocheretka. Angličania vyrovnali v druhom dejstve, keď sa presadili Noni Madueke a Charlie Cresswell. Kvasnicja rozhodol po ofenzívnom protiútoku, ktorý zakončil strelou zvnútra šestnástky.

Ukrajinci odohrali pre vojnový konflikt na svojom území oba doterajšie "domáce" zápasy na Slovensku. V septembri zdolali  v Poprade Severné Írsko 1:0. V pozícii domáceho tímu figurujú aj v nasledujúcich dvoch novembrových dueloch s Luxemburskom a Azerbajdžanom, ktoré odohrajú v španielskej Murcii.