Všetko pre pohodlie a šťastie Messiho: Inter Miami sa hotuje na poriadny futbalový kauf

Lionel Messi a jeho gólové oslavy v drese Interu MiamiLionel Messi a jeho gólové oslavy v drese Interu Miami Zdroj: SITA/AP/Eduardo Munoz Alvarez

MIAMI - Lionel Messi od leta oblieka dres amerického celku Inter Miami.

O fenomenálneho Argentínčana je dobre postarané, keďže vedenie klubu na čele s Davidom Beckhamom mu do tímu priviedlo aj pár bývalých spoluhráčov z Barcelony. Inter chce, aby sa Messi cítil v Miami spokojný, keďže jeho pôsobenie v Paríži nedopadlo úplne podľa predstáv.

Fanúšikovia si Messiho veľmi obľúbili a tým nemyslíme len priaznivcov samotného Interu Miami. Aktuálny majster sveta sa v tíme stretol s obľúbeným trénerom Gerardom Martinom, ale aj s Jordim Albom a Sergiom Busquetsom. Na postup do play-off to však nestačilo, takže vedenie už teraz plánuje ďalšie prestupy, aby bola budúca sezóna úspešnejšia.

Podľa španielskeho periodika Marca plánuje Miami priviesť ďalšieho hráča španielskej Barcelony, s ktorým Messi v minulosti za Blaugranas hrával. Má ísť o univerzálneho futbalistu Sergiho Roberta, ktorý je momentálne kapitánom katalánskeho veľkoklubu.

Roberto je odchovancom FCB a dlhé roky patril medzi opory tímu. V aktuálnom ročníku 31-ročný Španiel nedostáva veľa herného priestoru, pričom v minulosti sa už nechal počuť, že by jedného dňa rád vyskúšal MLS. Miami by túto skutočnosť chcelo využiť vo svoj prospech.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona MLS Sergi Roberto La Liga Inter Miami CF
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy