VIDEO Mešár debutoval a neveril vlastným očiam: Brankár strelil mimoriadne kuriózny gól

Brankár Strauss Mann sa teší z góluBrankár Strauss Mann sa teší z gólu Zdroj: Twitter/American Hockey League

LAVAL - Americký hokejový brankár Strauss Mann si v nočnom zápase zámorskej AHL pripísal gól v oslabení.

Jeho tím Laval Rocket, v ktorého drese nastúpil prvýkrát v sezóne aj slovenský útočník Filip Mešár, napokon prehral na domácom ľade s Rochesterom Americans 4:5 po predĺžení.

Mann sa zapísal do listiny strelcov v 14. minúte za stavu 0:3. Počas presilovky rozhodca signalizoval ďalšie vylúčenie hráča Lavalu a tak brankár hostí Devin Cooley odišiel na striedačku.

Počas tlaku hostí sa ich útočník Filip Cederqvist pokúsil nastreliť puk spoza bránkovej čiary, no ten sa od konštrukcie odrazil von z pásma a skončil až v bránke Rochesteru. Mann bol posledný z hráčov domácich, ktorý sa dotkol puku a tak mu pripísali gól.

Mešár nastúpil v treťom útoku, ale nebodoval. Prezentoval sa jednou strelou a pripísal si jeden mínusový bod. Hetrik v zápase strelil český krídelník Jiří Kulich.

Viac o téme: AHL Laval Rocket Filip Mešár Strauss Mann