Český tenis jasá: Dvojnásobný lucky loser si vyšliapol na trojnásobného grandslamového víťaza

Tomáš Macháč vyradil v Štokholme trojnásobného grandslamového šampióna Tomáš Macháč vyradil v Štokholme trojnásobného grandslamového šampióna Zdroj: Profimedia

ŠTOKHOLM - Český tenista Tomáš Macháč porazil v 2. kole turnaja v Štokholme 6:4, 6:1 trojnásobného grandslamového šampióna Stana Wawrinku zo Švajčiarska a druhýkrát tento rok a zároveň v kariére postúpil na ATP Tour do štvrťfinále.

Ďalším súperom českého daviscupového reprezentanta bude Srb Laslo Djere. 23-ročný Macháč sa dostal v Štokholme do hlavnej súťaže ako dvojnásobne "šťastný porazený". V nedeľu síce v kvalifikácii vypadol so Srbom Dinom Prižmičom, ktorý následne v 1. kole vyradil Jiřího Lehečku, ale potom v pavúku nahradil Alejandra Davidovicha zo Španielska, ktorý mal ako štvrtý nasadený v úvodnom kole voľný los.

S bývalou svetovou trojkou Wawrinkom sa Macháč, ktorému v rebríčku patrí 81. miesto, stretol prvýkrát v kariére. O pätnásť rokov staršieho súpera a aktuálne 46. hráča sveta porazil za 66 minút, po tom, čo využil tri zo štyroch brejkbalov a sám servis nestratil ani raz.

Prvé štvrťfinále v kariére si Macháč, ktorý pred Štokholmom vyhral dva challengery vo Francúzsku, zahral tento rok v apríli v Houstone.

Francúzsky tenista Adrian Mannarino postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v Štokholme. Druhý nasadený hráč zdolal Rusa Romana Safiullina dvakrát 6:4.