Vášnivo, no slušne a civilizovane: Rizikové derby Trnava vs. Slovan, polícia varuje fanúšikov

Fanúšikovia Trnavy počas zápasuFanúšikovia Trnavy počas zápasu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Polícia pripravuje pre futbalový zápas medzi klubmi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava v nedeľu (22. 10.) bezpečnostné opatrenia.

Duel Niké ligy bol organizátormi označený ako rizikový, preto sa zvýši v uliciach Trnavy počet policajtov pre dohľad na dodržiavanie verejného poriadku. Od 15.00 h budú uzavreté ulice, vedúce zo železničnej stanice k Štadiónu Antona Malatinského. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

"V súvislosti s presunom a pohybom fanúšikov hosťujúceho tímu uzavrieme ulice Kollárova v časti od križovatky s ulicami Hospodárska a Dohnányho až po vjazd do podzemných garáží nákupného centra, ďalej Športovú a Rázusovu ulicu," uviedla.

Uzávera bude platiť až do ukončenia opatrení, o čom polícia rozhodne podľa aktuálnej bezpečnostnej situácie. Doplnila, že najmä počas presunu a pohybu fanúšikov môže dôjsť aj k iným dopravným obmedzeniam v meste. Zápas začne o 17.30 h.

"Žiadame fanúšikov oboch tímov i obyvateľov mesta, aby rešpektovali pokyny polície, nevyvolávali medzi sebou konflikty a zdržali sa akéhokoľvek nešportového správania, či už priamo na štadióne alebo aj mimo neho. Keďže ide o rizikový zápas, prípadné tresty pre výtržníkov sa zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška pokuty v blokovom konaní je až 1000 eur," zdôraznila Antalová.

V prípade, ak sa osoby dopustia trestného činu, môže im hroziť aj strata slobody. "Navyše im zostane zápis v registri trestov. Súd im môže uložiť aj zákaz vstupu na akékoľvek kultúrne, spoločenské a športové podujatia. Ak tento zákaz osoby porušia, dopúšťajú sa tým ďalšieho trestného činu," zdôraznila hovorkyňa.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Slovensko SFZ ŠK Slovan Bratislava Niké liga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy