VIDEO Ružička mohol byť opäť hrdinom Calgary: Spálená tutovka a ďalšie sklamanie pre Flames

Útočník Calgary Adam Ružička číha pred bránou ColumbusuÚtočník Calgary Adam Ružička číha pred bránou Columbusu Zdroj: SITA/AP/Paul Vernon

COLUMBUS - Hokejisti Calgary prehrali v noci na sobotu v zápase zámorskej NHL na ľade Columbusu 1:3. Slovenský útočník Adam Ružička sa v drese Flames do kanadského bodovania nezapísal.

Slovenský útočník Adam Ružička sa v drese Flames do kanadského bodovania nezapísal. New Jersey zvíťazilo na ľade New Yorku Islanders 5:4 po predĺžení. V 63. minute rozhodol Jack Hughes, ktorý v stretnutí dosiahol dva góly a dve asistencie.

Ružička nenadviazal na počin z predchádzajúceho dňa, keď dokázal streliť víťazný gól v Buffale a Calgary po dobrom štarte do sezóny prehralo v troch z uplynulých štyroch stretnutí.

Slovák odohral za Flames najviac minút počas duelu (18:12) a pripísal si jednu strelu a mínusový bod. "Bol to najhorší zápas počas tripu. Musíme nájsť spôsob a v nedeľu triumfovať," uviedol kapitán hostí Mikael Backlund podľa nhl.com.

"Mali sme slabý štart do zápasu. Prvých 15 minút boli lepším tímom, čo sa dalo trochu očakávať, keďže sme hrali druhý zápas za dva dni. Postupne sme sa však zlepšovali, no neboli sme dostatočne dobrí v útočnej fáze, čo nás pravdepodobne stálo výsledok," konštatoval kouč "plameňov" Ryan Huska.

Columbusu pomohli k trimufu dvojbodoví Zach Werenski (1+1) a rovnakú bilanciu mal aj Justin Danforth. Brankár Spencer Martin si pripísal 36 zákrokov. Blue Jackets tak odčinili prehru proti Detroitu Red Wings (0:4), "Bola to skvelá odpoveď. Hrali sme proti dobrému tímu a reagovali sme správne," uviedol tréner domácich Pascal Vincent.

Štyri body Jacka Hughesa

Jack Hughes zariadil štyrmi bodmi víťazstvo New Jersey a stal sa prvým hráčom v novej sezóne s 10 bodmi (4+6) na konte. Center prvej formácie rozhodol v predĺžení po 139 sekundách: "Timo Meier, Dawson Mercer a John Marino odviedli naozaj dobrú prácu, keď kontrolovali puk a nedovolili Islanders striedať. Ja som potom prišiel na ľad a využil ich únavu, vystrelil som a podarilo sa mi skórovať."

Tri asistencie dosiahol Jesper Bratt, dve Timo Meier a presný zásah si pripísali Dougie Hamilton, Tyler Toffoli a Luke Hughes.

Sumáre NHL:

Columbus Blue Jackets - Calgary Flames 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 27. Kuraly (Danforth, Provorov), 49. Danforth (Roslovic, Werenski), 58. Werenski – 51. Lindholm (Backlund). Brankári: Martin - Markström, strely na bránku: 29:37.

New York Islanders - New Jersey Devils 4:5 pp (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)
Góly: 13. Nelson (Engvall, Palmieri), 22. Nelson (Palmieri), 27. Horvat (Dobson, Martin), 59. Horvat (Lee, Barzal) – 19. Hamilton (Meier, Schmid), 21. Toffoli (J. Hughes, Bratt), 23. L. Hughes (J. Hughes, Bratt), 45. J. Hughes (Palát, Bratt), 63. J. Hughes (Marino, Meier). Brankári: Sorokin - Schmid, strely na bránku: 32:39.

Slovák v akcii:
Adam Ružička (Calgary)              18:12 0 0 0 -1 1 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: NHL New York Islanders New Jersey Devils Columbus Blue Jackets Calgary Flames Adam Ružička Jack Hughes